Mathias Lessort je bil igralec tekme v Wizink Centru. Foto: EPA

Na zadnjih 18 medsebojnih obračunih je bila to šele druga zmaga Paa, ki je torej prvi v Evroligi v tej sezoni osvojil Wizink Center. V španskem prvenstvu je to uspelo le Malagi. Real je izgubil šele petič v najmočnejšem evropskem tekmovanju, kjer ostaja na vrhu, sicer pa je bil to njegov osmi poraz v sezoni v vseh tekmovanjih.

Izvrsten je bil Mathias Lessort, ki je tekmo končal s 26 točkami in sedmimi skoki ter indeksom 33. Kendrick Nunn je dodal 17 točk in sedem podaj, Kostas Slukas pa 16 točk in šest asistenc. Gostitelji so sicer dobili skok s 34:36, je bilo pa razmerje v asistencah na strani grškega velikana (14:22), ki je tekmeca prisilil v 19 izgubljenih žog, zapravil pa jih je deset.

Pet minut pred koncem je Pao vodil za točko, potem pa je Slukas dosegel osem točk zapored. Izkušeni branilec je bil dvakrat uspešen izza črte. Madridčani so se prek Facunda Campazza približali na -5, nato pa je s trojko dve minuti pred koncem odgovoril Marius Grigonis, ki je za tri zadel še, ko je ostalo še 40 sekund, in dokončno zapečatil domačo usodo.

Avramović s 30 točkami vodil Partizan do zmage na Efesom

Aleksa Avramović je zbral statistični indeks 32. Foto: EPA

Partizan je po treh zaporednih porazih, še posebej boleč je bil domač na zadnji tekmi pred premorom, ko ga je Bayern ugnal s košem v izdihljajih srečanja, zmagal. S 100:90 je bil v polni Štark Areni boljši od Efesa. Beograjčani so v tretji četrtini povedli z dvomestno razliko, toda Carigrajčani so se do zadnje četrtine približali, nato pa sedem minut do konca povedli.

Ko je ostalo še pet minut, je bila točka razlike, potem pa je Partizan dosegel šest zaporednih točk. Dve minuti in pol pred koncem je Aleksa Avramović zadel izza črte in priigral dvomestno razliko.

Srbski reprezentant je blestel s kar 30 točkami, kar je njegov evroligaški rekord. Iz igre je ljubljenec navijačev črno-belih metal 12/16, od tega 3/6 za tri. Partizan je 12 trojk zadel s 50-odstotno uspešnostjo. Z 21 točkami se je izkazal Zach LeDay, Kevin Punter jih je pristavil 16, Danilo Anđušić pa 15. Pri gostih je bil z 19 najboljši Will Clyburn.