Žiga Samar je lani prestopil k Albi, a ga je ta za eno sezono posodila v Hamburg. Foto: www.alesfevzer.com

Uspešno se je v Evroligo vrnil Pablo Laso, ki je blestel na klopi Reala, Madrid pa je zapustil zaradi zdravstvenih težav. Prav tako se je ob vrnitvi izkazal Serge Ibaka. Nekdanji španski reprezentant je bil od leta 2009 v Ligi NBA, k uvodni zmagi Bavarcev pa je dodal osem točk, devet skokov in dve blokadi. Prvi strelec tekme je bil s 17 točkami Sylvain Francisco, ki je debitiral v Evroligi. Deset jih je dal že v prvi četrtini. 11 točk in deset skokov je v statistiko vpisal Isaac Bonga.

V BMW Parku so gostitelji ključno razliko naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili kar za 18 (25:7). Polčas je sicer pripadel gostom za osem. Bayern je dominiral v skoku s kar 49:17. Samar je prvič zaigral v Evroligi in na parketu prebil 17 minut.

Crvena zvezda sezono Evrolige odprla z zmago

Zvezda prepričljivo boljša od Asvela

Udarno je novo sezono začela Crvena zvezda, ki je s 94:73 v Štark Areni odpravila Asvel. Beograjčani so postavili klubski rekord, saj so zadeli 17 trojk. Navijače so navdušili številni novinci v rdeče-belem. Shabazz Napier je prispeval 21 točk. Za tri je metal 5/8. Rokas Giedraitis jih je dodal 17, nekdanji košarkar Olimpije Marko Simonović pa je ob evroligaškem debiju vpisal 14 točk. Mike Tobey, ki je bil odličen v prvem krogu Lige ABA, se ni vpisal med strelce. V 13 minutah je bil trikrat neuspešen izza črte, zbral pa je pet skokov.

Sorodna novica Balkanski kotel Aten in Beograda podžiga zanimanje za Evroligo

Poraz Partizana v Tel Avivu

Drugi beograjski velikan in aktualni prvak Lige ABA Partizan je bil nemočen na gostovanju v Tel Avivu. Maccabi je bil boljši s 96:81. Gostitelji so v Menora Mitvachim Areni večino tekme vodili z lepo prednostjo. Z 22 točkami je bil v domači vrsti najboljši Lorenzo Brown, ki je iz igre metal 9/12. Zbral je tudi osem podaj, Maccabi pa kar 31. Aleksa Avramović je bil najboljši pri črno-belih s 24 točkami. 20 jih je eden izmed junakov svetovnega prvenstva prispeval v prvem polčasu.