Cedric Jackson je že na prvi tekmi dokazal, da je prava okrepitev. Foto: Aleš Fevžer
Alex Stepheson
Alex Stepheson je bil najboljši igralec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Olimpiji napeta končnica proti Valencii

Zmaji so z drugo zmago v Evropskem pokalu prekinili niz treh porazov. Valencia, ki velja za favorita skupine C, se je prebudila šele v zadnji četrtini, a ji ni uspelo priti do preobrata.

Jackson prava okrepitev
Prvič v sezoni je za Ljubljančane, ki so zgrešili kar 14 prostih metov, zaigral tudi največja okrepitev, ameriški organizator igre Cedric Jackson, ki je v prvih 18 minutah po poškodbi dosegel sedem točk in dokazal, da je lahko pomemben člen v ekipi Aleša Pipana.

Zelo izenačen prvi polčas
Gostje so bolje začeli. Pablo Aguilar in Bojan Dubljević sta bila natančna izza črte (7:12). Zeleno-beli so se prebudili ob koncu uvodne četrtine. Jackson je znižal na 12:12, Deividas Gailius pa je z zabijanjem poravnal na 14:14.

V 13. minuti je Jakov Vladović zadel ob prekršku Sergeja Liščuka, dodal je še prosti met za 19:14. Valencia je na krilih Romaina Sata odgovorila s serijo 0:7. Alex Stepheson je nanizal šest točk za Olimpijo, ki je po trojki Nebojše Joksimovića povedla z 28:23. Ob polčasu so zmaji vodili s 30:28.
Zmaji blesteli v tretji četrtini
V tretji četrtini je Olimpiji uspel delni izid 14:0. Razigral se je Stepheson, za tri točke je zadel Sasu Salin, v 26. minuti pa tudi kapetan Dragiša Drobnjak (49:35). Jackson je zadel z osmih metrov za 52:38, po treh četrtinah so gostitelji vodili s 53:40.
Španci z delnim izidom 15:0 do napete končnice
V 33. minuti je Alen Omić polagal za 57:40 in vse je kazalo, da je srečanje odločeno. Olimpija v naslednjih petih minutah ni dosegla niti točke. Oliver Lafayette je zadel dve trojki, z delnim izidom 0:15 je Valencia znižala na 57:55.

Rešitelji so bili tokrat najboljši strelec Stepheson (18 točk, 11 skokov, met za dve točki 8:10), ki je prekinil strelski post, Drobnjak, ki je vrnil upanje v uspeh (61:55), Jakov Vladović, ki je s trojko minuto in 20 sekund pred koncem oddaljil Špance na 64:57, in Gailius (14 točk), ki je dvanajst sekund pred zaključkom potrdil zmago s črte prostih metov.

Začenja se niz gostovanj
Zmaga je nadvse spodbudna tudi zaradi peklenskega ritma tekem v novembru. V prihodnjem mesecu bodo Ljubljančani odigrali devet tekem, od tega le tri v Stožicah. Najprej jih čakajo tri zaporedna gostovanja, v soboto pri Igokei, prihodnji teden pa v evropskem pokalu v Ulmu.

Izjavi po tekmi:
Velimir Perasović, trener Valencie: "Igrali so odločneje od nas. Bili so bolj agresivni in zaslužili so si zmago. Posebno me je zmotila tretja četrtina, kjer so bili domači veliko boljši, hitrejši in predvsem agresivnejši."

Aleš Pipan: "Nocoj so moji igralci pokazali določen karakter. Vse čestitke za to. Držali smo se dogovora iz garderobe. Igrali smo agresivno in odločno v obrambi. Vedeli smo, da le, če prejmemo nizko število točk, lahko zmagamo. Bilo je nekaj napak v obrambi in dosti v napadu, a vseeno, potrebovali smo to zmago. Ostajamo v igri za napredovanje. V garderobi smo se že dogovorili, da to zmago hitro pozabimo in se osredotočimo na tekmo Lige ABA v Laktaših, kjer nas čaka še pomembnejše srečanje."