Sašo Filipovski o trenutni situaciji ne želi veliko govoriti. Pravi naslovnik za vsa vprašanja je po njegovem direktor Janez Rajgelj. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Koliko časa bo še v Ljubljani? Danny Green je sicer zanikal, da že v petek odhaja v ZDA. V stikih s Spursi naj še ne bi bil. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Davis Bertans je edini košarkar Olimpije, ki si za srečanje v Sieni zasluži pozitivno oceno. Nadarjeni Latvijec je dosegel 12 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Sašo Filipovski situacije ni želel komentirati, ob enem pa je dejal, da on ni pravi naslov za vprašanja glede nastale situacije: "To ni vprašanje za mene. Sam ne morem dati denarja igralcem, saj ga tudi jaz nimam. To so vprašanja za direktorja kluba. Težko mi je govoriti o teh stvareh." Ob tem je trener zmajev še dodal, da bo verjetno glede obveznosti do igralcev več znanega v petek.

Želja: drugačna igra kot v Sieni
Vseeno pa Filipovski ne meče puške v koruzo in si želi, da bi njegovi varovanci prikazali bistveno boljšo predstavo kot na gostovanju v Toskani: "Želim, da bomo v boljši strelski formi, da bo več igralcev razpoloženih in da bo žoga v napadu bolje krožila. Upam, da bomo razvili ne le met z razdalje, ampak tudi nekaj igre po globini, kar nam v Sieni ni uspelo."

Na prvi tekmi teh dveh ekip so italijanski prvaki brez težav slavili z 79:57. Bolj ali manj je bilo vse odločeno že po prvi četrtini, ki so jo varovanci Simoneja Pianigianija dobili kar za 22, Ljubljančani pa so zmogli vsega štiri (!) točke.

Za Olimpijo je niz petih zaporednih gostovanj, ob tem pa so štirikrat izgubili. Poleg slabih rezultatov v zadnjem času pa je moralo igralcev načela tudi finančna situacija. Kapetan Damir Markota je sicer zatrdil, da je vzdušje v ekipi še vedno pravo in tudi potrdil, da ekipa trenira le enkrat na dan.

Green ne ve nič o stavki, Varda brez komentarja
Nenavaden je bil odziv Dannyja Greena, ki je najprej zatrdil, da o stavki ne ve nič. Američan, ki je zanikal stike s San Antonio Spursi in dejal, da bo v Ljubljani ostal zagotovo še vsaj en teden, je pred tekmo s Sieno povedal: "V zadnjem času ni bilo lahko, vendar smo ostali skupaj kot ekipa. Še vedno držimo skupaj in se skupaj borimo. Imeli smo nekaj težkih porazov, vendar upamo, da bomo že proti Sieni pokazali drugačen obraz in se vrnili na zmagovito pot."

Nastale situacije ni želel komentirati Ratko Varda, ki edini ni pričel večernega treninga dan pred tekmo. Prvi center Olimpije je vadil s fizioterapevtom po posebnem programu: "Siena je zelo močna ekipa. Pričakovali smo, da bomo v veliko boljšem položaju in bomo bolje igrali v prvih krogih. Videli bomo, kako bo proti Sieni. Verjamemo, da lahko presenetimo."

Brez obeh Litovcev, vprašljiv tudi Rakočević
Pri Mens Sani imajo precej težav s poškodbami. Najverjetneje bosta manjkala Kšyštof Lavrinovič in Rimantas Kaukenas, ki je ob Boju McCalebbu najbolj nevaren igralec Montepaschija. Tako bo večja odgovornost na izkušenemu srbskemu ostrostrelcu Igorju Rakočeviću, ki pa je razkril, da tudi sam še ni povsem pripravljen.

"Čaka nas zelo pomembna tekma proti nasprotniku, ki sicer v Evroligi letos ni dosegel dobrih rezultatov, a je na trenutke prikazal dobro igro. Olimpija ima nekaj dobrih posameznikov, na katere bomo morali biti še posebej pozorni. Poleg tega imamo veliko težav s poškodbami in zato bomo morali odigrati zares dobro tekmo," je pred tekmo v Stožicah izjavil Rakočević in potrdil, da je bil pred sezono v stikih tudi z Olimpijo, a do konkretnih pogovor naj ne bi prišlo.

97:75 (22:22, 18:17, 29:23, 28:13)
Mumbru 15, Banić in Blums po 12; Shuler 19, Moerman 16.

78:81 (18:26, 19:19, 25:23, 16:14)
Slaughter 21, Tucker 11; Krstić 20, Hrjapa 19.

PANATHINAIKOS - ZAGREB
94:76 (24:22, 24:27, 23:13, 23:14)
Batiste 18, Logan in Calathes po 13; Mulaomerović 18, Simon 15... Ožbolt 2 (1/1 za dve) v 17 minutah.

62:66 (14:18, 8:19, 21:15, 19:14)
Mallet 21, Hill in Riddick po 9; Savanović 16, Barač 12, Vujačič 10 (3/5 za dve, 1/4 za tri) v 35 minutah.