Klemen Prepelič je znova izstopal – dosegel je 23 točk, dodal pa je še 13 podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Cedevita Olimpija je po odličnem prvem polčasu, v katerem je vodila za 18 točk, popustila v zadnji četrtini. V tej so varovanci Andreja Žaklja tudi prvič na tekmi povedli. V končnici so Ljubljančani, ki jih je zaradi zdravstvenih težav Simoneja Pianigianija znova vodil njegov pomočnik Andrea Turchetto, zanesljivo izvajali proste mete (zgrešili so le en prosti met, skupno 34:35), kar jim je prineslo tretjo zmago v Jadranski ligi.

Cedevita Olimpija znova ni mogla računati na Justina Cobbsa, ki se je poškodoval na sredni tekmi Evropskega pokala – zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice leve noge bo s parketa odsoten najmanj od tri do štiri tedne. Je pa znova blestel Klemen Prepelič, ki je bil s 23 točkami prvi strelec zmajev. S podajami je tudi odlično razigraval soigralce, na koncu jih je zbral 13.

+18 za zmaje
Cedevita Olimpija je bila v prvem polčasu boljši tekmec. Povedla je z 8:4, gostje pa so jih ulovili (10:9). Z delnim izidom 10:1 so zmaji povedli za deset točk (20:10). Prepelič je s podajo lepo zaposlil Karla Matkovića, ki je še drugič na tekmi atraktivno zabil (22:12).

V drugi četrtini je ljubljanska ekipa nadaljevala z dobro igro, kar je pripeljalo do naskoka 16 točk (45:29). Prednost so zmaji ohranjali (47:31) in jo tudi povišali na +18 (51:33).

Olimpija je v tretji četrtini vodila za 14 točk (53:39; 55:41; 57:43). Gostje so se z delnim izidom 2:11 približali zmajem (59:54). SC Derby je še naprej manjšal zaostanek (62:59). Klemen Prepelič je zadel trojko, Luka Ščuka pa za dve in Olimpija je znova povedla z višjo prednostjo (67:59). Ob vstopu v zadnjo četrtino je ta znašala +9 (72:63).

Gostje so v zadnji četrtini "oživeli"
Ta je hitro skopnela, gostje so izenačili (76:76) in tudi prvič na tekmi povedli (76:78). Jaka Blažič je bil natančen pri izvajanju prostih metov za prevzem vodstva (80:78). Izid je bil znova izenačen (80:80). Olimpija je odgovorila z delnim izidom 5:0 (85:80). Prepelič je polagal za +7 (89:82). Za sedem so zmaji vodili tudi slabi dve minuti pred koncem (91:84). Gostje so znova zadeli za tri, a Ljubljančani so bili še naprej zanesljivi pri izvajanju prostih metov, tako da so prednost ohranili (93:87). Prepelič je zgrešil trojko, a pod košem je bil najvišji Shawn Jones, ki je poskrbel za Olimpijinih +8 (95:87). Gostje so 33 sekund pred koncem zaostajali za 5 (96:91). Blažič je s še dvema zadetima prostima metoma olajšal končnico tekme (98:91). Dva prosta meta ja zadel še Prepelič in stotica je bila dosežena (100:91) ter presežena (102:93).

Blažič: Kemija je boljša kot na začetku sezone