Olimpija je bolje začela tekmo, z odličnim napadom in obrambo je povedla z dvomestno prednostjo (15:5). Prednost je povečala na +11 (18:7). Josh Adams je z atraktivnim zabijanjem (22:9) prisilil goste v minuto odmora. Zabil je tudi Karlo Matković (26:11).

Zmaji so tudi v drugi četrtini ohranjali prednost, po trojki Matica Rebca in Olimpijinih +16 pa je gostujoči trener znova pozval svoje varovance na posvet. Cedevita Olimpija je na krilih razpoloženega Rebca povedla za 16 (40:24). Mega je končnico tega dela igre odigrala bolje, s serijo 2:10 je znižala zaostanek (42:34).

Cedevita Olimpija prepričljiva proti Megi

Alen Omić je zadel izpod koša za vnovično dvomestno prednost zmajev (48:38), a Mega se je znova približala (55:47). Trojko je nato zadel Edo Murić (58:47). Zmaji so v zadnjo četrtino vstopili z desetimi točkami naskoka (62:52).

Četrto četrtino so varovanci Mira Alilovića začeli s serijo trojk, spet so povedli z dvomestno prednostjo, ki so jo brez težav ohranjali. Marko Jeremić je zadel dve zaporedni trojki (83:67).

Za ljubljansko moštvo današnji obračun z Mego ni bil zadnji v rednem delu sezone, saj se bodo v ponedeljek, 24. aprila, ob 18.00 v Stožicah pomerili še s Crveno zvezdo. To je zaostali obračun tretjega kroga rednega dela.