Devin Oliver je bil znova najboljši posameznik Olimpije. Dosegel je 13 točk. Foto: BoBo

Ljubljančani, ki so še vedno brez poškodovanih Jana Barbariča in Talorja Battla, niso zmogli prirediti presenečenja na gostovanju pri ekipi Jureta Zdovca, ki meri na naslov prvaka v Ligi ABA. Cedevita je bila boljša v vseh elementih igre, ob koncu tretje četrtine pa je stopila na plin in si še pred zadnjo četrtino zagotovila odločilno prednost.

Pri Zagrebčanih je bil najboljši Andrija Stipanović z 18 točkami, pri Ljubljančanih jih je 13 dosegel Devin Oliver.

Ob polčasu +8 za Cedevito
Olimpija je tekmo proti favorizirani Cedeviti začela dobro, vodili so z 9:13, a so gostitelji do konca prve četrtine strnili svoje vrste, najvišja prednost je znašala osem točk (23:15). Za toliko so vodili tudi ob polčasu (36:28), čeprav je Olimpija za čas zapretila, ko se je približala na le dve točki zaostanka.

Dokončen potop v zadnji četrtini
Ljubljančani so se v uvodu tretje četrtine spet znašli v zaostanku desetih točk (28:38), a se znova vrnili v igro, tako so se po trojki Jana Špana približali na le dve točki zaostanka (40:38). Blizu so bili tudi, ko je Oliver polagal za 44:40, a bližje jim ni uspelo. Cedevita je začela zadevati in prihajati do lahkih košev, kar je privedlo do dvomestne prednosti (51:40). Pomagala ni niti minuta odmora Gašperja Okorna, saj so Zagrebčani vodili že za 15 točk (55:40).

Zagrebčani so odlično igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini, dve minuti in pol do konca so vodili za 20 točk (72:52), ob samem koncu tekme pa so si priigrali najvišjo prednost na tekmi (84:60).

V naslednjem krogu Ljubljančane čaka tekma na domačem parketu, prihaja ekipa MZT Skopje.