Mike Conley je iz igre metal 11/22. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je imel veliko vzrokov za dobro voljo. Foto: Reuters

Oklahoma je imela dve minuti pred koncem vodstvo z 90:89 in napad, a je Derek Fisher (19 točk) zgrešil met. Serijo desetih zaporednih točk za Memphis je nato odprl Mike Conley (25), ki je najprej zadel trojko, po zgrešeni trojki Kevina Duranta (36) pa še za dve točki. Fisher je ob zvoku sirene s trojko le lepotno popravil končni izid.

Indiana vodila s 64:62, nato pa ...
Izid v seriji je zdaj poravnan tudi med New Yorkom in Indiano. Kratkohlačniki so v svoji dvorani slavili s 105:79. A dolgo časa je kazalo na izenačen razplet. Pacersi so namreč še tri minute pred koncem tretje četrtine vodili s 64:62, v naslednjih desetih minutah pa so gostitelji naredili neverjetni delni izid 30:2.

Anthony: "Bil sem bolj potrpežljiv"
V tem obdobju je Carmelo Anthony dosegel 16 točk. "Nisem preveč zaskrbljen s svojim metom. Vem, da lahko zadevam v seriji. Bolj so potrebne druge stvari, danes sem bil veliko bolj potrpežljiv kot na prvi tekmi," je bil po 32 točkah zadovoljen prvi zvezdnik Knicksov.

Po 14 letih presegli mejo 100 točk
New York je prvič po letu 1999 na tekmi končnice spet presegel mejo 100 točk. Vzrok za to je bila tudi prepričljivo dobljena bitka v izgubljenih žogah (21:6 v škodo Indiane).
Liga NBA, konferenčni polfinale, vzhod:
NEW YORK
(2) - INDIANA (3) - 1:1
105:79 (29:20, 18:22, 25:24, 33:13)
Anthony 32, Shumpert 15, Felton 14, Prigioni in Martin po 10, Chandler in Smith po 8, Richardson 6, White 2; George 20, West 13, Hill 12, Stephenson 9, Green 7, Hibbert 6 in 12 skokov, Augustin in Johnson po 4, Hansbrough in Young po 2.
Sreda:
MIAMI (1) - CHICAGO (5) - 0:1
Zahod:
OKLAHOMA (1) - MEMPHIS (5) - 1:1
93:99 (21:23, 30:31, 23:15, 19:30)
Durant 36 (za 2: 8/12, za 3: 3/9), 11 skokov in 9 podaj, Fisher 19, Ibaka 11, Jackson 10, Sefolosha 7, Martin 6, Perkins 4; Conley 26, 10 skokov in 9 podaj, Gasol 24, Randolph 15, Allen 12, Bayless 7, Pondexter 5, Prince 4, Arthur, Wroten in Davis po 2.
Sreda:
SAN ANTONIO (2) - GOLDEN STATE (6) - 1:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.