Najzaslužnejši za zmago Toronta je bil Andrea Bargnani, ki je dosegel 32 točk, od tega 24 v drugem polčasu. Foto: Reuters
LeBron James
Knicksi niso mogli ustaviti LeBrona Jamesa. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Kobe Bryant je v Philadelphii v 36 minutah dosegel le 9 točk (iz igre: 3/11, za tri: 0/3). Foto: Reuters

Vujačić, ki je v Netse v sredo prestopil iz Los Angeles Lakersov, je na prvi tekmi v novem dresu dobil več priložnosti, kot je lahko pričakoval. Trener Avery Johnson je sprva načrtoval, da mu bo ponudil od 12 do 14 minut igre, vendar je nato zaradi poškodbe hrbta Quintona Rossa (z igrišča je moral že po dveh minutah) na parketu prebil več časa.
Z natančnostjo pri metih se sicer ne more pohvaliti, saj je iz igre zadel 3 od 10 metov (začel je uspešneje - z dvema zadetima metoma od prvih treh), zgrešil pa je vseh pet poskusov za tri točke. Prostih metov ni metal. Ob tem je zbral še po dva skoka, podaji in osebni napaki.

Priznal, da je za njim nekaj stresnih dni
"Ko izgubiš, seveda nerad iščeš izgovore, toda zgrešil sem pet metov izza črte, ko bi žoga lahko brez težav šla skozi mrežico," je povedal 26-letni Vujačić in priznal, da je za njim nekaj stresnih dni.

Nekaj besed je o njem spregovoril tudi Johnson: "Mora se le privaditi na igro. Mislim, da je bil nocoj agresiven. V obrambi nam je res pomagal. Na položaju branilca nam daje nekaj več višine. Za tri je metal 0/5, mislim, da bo naslednjič boljši, denimo z metom 3/5."
Toronto je slavil predvsem po zaslugi izjemne predstave Andree Bargnanija, ki je v statistiko vpisal 32 točk, od tega 24 v drugem polčasu. Dodal je še 9 skokov. Raptorsi so tako še šestič zapored premagali New Jersey, ki je zadnjič vodil pri izidu 71:69 na začetku zadnje četrtine.
Tudi druga dva Slovenca sta s svojima ekipama parket zapuščala s sklonjenimi glavami. Beno Udrih je v Oklahoma Cityju (102:87) za Sacramento prispeval 19 točk, Goran Dragić pa v Dallasu (106:91) za Phoenix 14.
Miami blestel v tretji četrtini
Na derbiju petkovega večera je Miami v New Yorku slavil s 113:91. LeBron James je dosegel 30. trojni dvojček v karieri (32, 11 skokov in 10 podaj), gostje pa so se veselili 11. zaporedne zmage. James je z uspešno predstavo utišal domače navijače, ki ga niso sprejeli na najlepši način. Po 26 točk sta dodala Chris Bosh in Dwyane Wade. Najboljši strelec Knicksov je bil Danilo Gallinari s 25 točkami. Ključ do zmage Miamija je bil delni izid 27:7 v tretji četrtini (33:17), s katerim je povedel z 90:72. Po prvem polčasu je bilo 57:57.
Tekme 17. decembra:
INDIANA
- CLEVELAND 108:99
Granger 30 in 12 skokov, trije po 15; M. Williams 22 in 11 podaj.
NEW YORK - MIAMI 91:113
Gallinari 25, Stoudemire 24 in 14 skokov; James 32, 11 skokov in 10 podaj, Bosh in Wade po 26.
PHILADELPHIA - LA LAKERS 81:93
Iguodala in Hawes (13 skokov) po 18; Odom 28, Gasol 19 in 13 skokov.
TORONTO - NEW JERSEY 98:92
Bargnani 32, Kleiza 18 in 12 skokov; Lopez 20, Harris 15 ... Vujačić 6 (iz igre: 3/10, za tri: 0/5) v 27 minutah.
ATLANTA - CHARLOTTE 90:85
Williams, Horford in Johnson po 16; Diaw in Augustin po 22.
DETROIT - LA CLIPPERS 88:109
Villanueva 18; Griffin 24 in 17 skokov, Gomes 18.
NEW ORLEANS - UTAH 100:71
West 23, Thornton 19; Millsap 14.
OKLAHOMA CITY - SACRAMENTO 102:87
Durant 24, Westbrook 21; Evans 22, Udrih 19 (iz igre: 9/12, za tri: 1/2) v 34 minutah.
HOUSTON - MEMPHIS 103:87
Martin 34, Scola 23; Gay in Young po 19.
DALLAS - PHOENIX 106:91
Nowitzki in Terry po 18; Warrick 15 in 14 skokov, Dragić 14 (iz igre: 5/11, za tri: 0/1) in 10 podaj v 39 minutah.
PORTLAND - MINNESOTA 107:102