Rogaška je zanesljivo premagala vodilno ekipo Lige Nove KBM, Sixt Primorsko (79:68). Foto: www.alesfevzer.com

Odigrali smo dobro tekmo, zmago pa smo dosegli predvsem z dobro obrambo. Zavedamo se, da to ni bila prava Primorska, saj je ekipo zdelala pot na Cetinje, kjer so Primorci odigrali tekmo regionalne lige.

Damjan Novaković, trener Rogaške
Blaž Mahkovic
Prvi strelec Lige Nova KBM Blaž Mahkovic je bil prvi strelec Heliosa ob zmagi nad Zlatorogom (79:76), dosegel je 20 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaga Slatinčanov z 79:68 je zaslužena, saj so bili v ospredju večino srečanja, tudi v izenačenih trenutkih na začetku zadnje četrtine pa so ohranili mirno kri in natančno roko.

Ključna je bila 35. minuta, ko je Sixt Primorska pri zaostanku 58:63 naredila osebno napako, trener Jurica Golemac pa je dobil še tehnično zaradi ugovarjanja sodnikom. Gostitelji so to izkoristili za povišanje vodstva, ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Trener Rogaške Damjan Novaković je imel tokrat kopico razpoloženih igralcev, pet jih je doseglo najmanj deset točk, pri Koprčanih pa sta izstopala le Gezim Morina z 20 točkami in Marjan Čakarun s 15. Pri Rogaški je bil prvo ime Marko Pajić s 16 točkami (sedem skokov), eno manj je dosegel Miha Fon, 13 jih je zbral Rashun Jarrel Davis (sedem podaj).

Odločala je ena žoga
Slatinčani si drugo mesto delijo s Heliosom, ki si je prav tako zagotovil uvrstitev v Ligo za prvaka. Domžalčani so na domačem parketu v napeti tekmi premagali Zlatorog (79:76). Rezultat je bil petkrat izenačen, ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu, domači so imeli največ enajst točk prednosti, gostje devet, na koncu pa je zmagovalca odločila ena žoga oziroma uspešno zadeti prosti meti pri Helios Sunsih.

Prvi strelec Lige Nova KBM Blaž Mahkovic je bil prvi strelec Heliosa, dosegel je 20 točk.

Zlatorog je z enajstim porazom še globlje zakorakal v Ligo za obstanek. "Danes smo izgubili pomembno tekmo za naš klub, a menim, da bi bilo lahko tudi drugače," je po tekmi povedal Aleš Pipan, trener Zlatoroga.

Tretja zaporedna zmaga Šentjurja
Manj zanimiva je bila tekma v Novem mestu, gostitelji so morali priznati premoč Šentjurju (89:99).

Čeprav so igralci Krke zadeli trinajst trojk, v svojih vrstah pa so imeli tudi zelo razpoloženega Dina Cinca, ki je dosegel 31 točk in zbral 12 skokov, so se morali sprijazniti s tretjim zaporednim porazom. Na drugi strani so imeli zelo motiviranega tekmeca, ki je zadel eno trojko več, torej 14 iz 22 poskusov. Pri Šentjurju je šest igralcev doseglo dvomestno število točk.

Varovanci Jakše Vulića so se s tretjim zaporednim uspehom po več mesecih prvič odmaknili od zadnjih dveh mest v ligi, ki vodita v boj za obstanek, in imajo v zadnjih treh krogih vse možnosti, da se uvrstijo v Ligo za prvaka oziroma med prvih osem ekip. Odločilna bo verjetno tekma na Polzeli pri Hopsih 10. februarja, ki so zdaj ob Zlatorogu glavni kandidati za oblikovanje skupine za obstanek.

Šenčur vodil, a na koncu izgubil
Košarkarji Petrol Olimpije in Šenčurja so odigrali zadnjo tekmo 15. kroga, zmage pa so se na koncu veselili Ljubljančani, ki so si deveti par točk priigrali v končnici tekme oziroma po izjemni zadnji četrtini. V tej so Šenčurjane, ki so izgubili osmič, nadigrali z 21:3.

Šenčur je vodil skorajda celotno tekmo. Olimpija je bila večino prve četrtine v zaostanku, šele Issuf Vladlen Sanon je 32 sekund pred iztekom prvih desetih minut slovenske prvake prvič na tekmi popeljal v vodstvo. Gosti so v končnici prvega polčasa pobegnili domačinom na osem točk prednosti, kolikor je znašala ob polčasu. To je Šenčur sredi tretje četrtine nadgradil, največ je vodil za 17 točk (56:43).

Čeprav so Šenčurjani pred zadnjimi desetimi minutami vodili za 13 točk, jim to ni zadoščalo za zmago. Petrol Olimpija je v zadnji četrtini zaigrala kot prerojena, tekmece je povsem nadigrala, jih ujela, ko jih je prehitela, pa je prednost brez večjih težav zadržala.