Tajfun
Ventspils v Domžalah močnejši od Heliosa

Po izenačenem prvem polčasu, ki se je končal s 35:34, so si domači v 29. minuti priigrali največjo prednost, in sicer s 53:42.

Gostje so se v 38. minuti približali le na točko zaostanka (60:59), a so domači odbili napad. Miha Vašl je bil s 25 točkami najučinkovitejši strelec tekme.

Četrti zaporedni poraz Heliosa
Še naprej pa brez zmage ostaja Helios, ki je izgubil še četrtič zapored. Tokrat je bil z 81:72 boljši Ventspils. Izid je bil nazadnje izenačen v 13. minuti (23:23), v nadaljevanju pa so prevladali Latvijci, ki so si v 35. minuti priborili najvišjo prednost 75:60. Đorđe Lelić je prispeval 16 točk.

Tajfun iz Nymburka z -22
Poraženi so bili tudi košarkarji Tajfuna, ki so klonili na Češkem. Nymburk je bil boljši s 103:81. Slovenski prvaki so držali korak do konca prve četrtine (21:22), nato pa jim je pošla sapa. Domači so višali prednost in v 35. minuti ušli na 90:65, kar je bila najvišja prednost na tekmi. Michael Dixon in Howard Sant-Roos sta dosegla po 26 točk, medtem ko jih je Tomaž Bolčina za Tajfun prispeval 22.

Krka je v torek po podaljšku zmagala (87:83) v Portu.