Rogaška se veseli nove zmage nad Petrolom Olimpijo. Foto: BoBo

Proti zelo oslabljeni ekipi Olimpije smo dominirali 25 minut, vodili že s 25 točkami prednosti, nato pa popolnoma popustili. Zadnji del tekme smo odigrali brez prave energije, kar so Ljubljančani izkoristili in se približali. Na koncu smo tekmo, ki ne odloča o ničemer, dobili in s tem razveselili domače navijače.

Damjan Novaković, trener Rogaške

Obe ekipi sta si že zagotovili nastop v Ligi za prvaka, v kateri se bo za košarkarski prestol potegovalo osem najboljših ekip v Ligi Nova KBM.

Rogaška je vodila celotno srečanje, največ za 27 točk (52:25), vztrajni zmaji pa so se ob koncu srečanja čisto približali.

Rogaška povedla z 21:6
Gostitelji so silovito začeli srečanje, povedli so z 21:6, ob polčasu pa so vodili za 20 točk (41:21).

V tretji četrtini so vodstvo še povišali, imeli so že 27 točk naskoka (52:25), do začetka četrte četrtine pa so zmaji zaostanek nekoliko zmanjšali (63:47).

V odločilni četrtini je sledil strelski mrk Rogaške, tri minute niso dosegli koša, Olimpija pa je tako znižala zaostanek (65:55). Po trojki Devina Oliverja in štirih zaporednih točkah Erazma Lorbka so zmaji zaostajali za pet točk (67:62). Nato so zadeli še za dve in zaostanek je bil le še tri točke (69:66). Rogaška je nanizala pet točk, od tega je minuto pred koncem trojko zadel Ivan Batur in domači navijači so lahko spet lažje zadihali (73:66).

Oliver zapravil napad za izenačenje
A tekma še ni bila odločena. Po trojki Jana Špana je bila razlika spet tri točke (74:71). Gostitelji so bili neučinkoviti, Olimpija je imela napad za izenačenje, a je to zapravil Oliver. Najprej mu je sodnik dosodil napako dvojnega vodenja žoge, nato pa še tehnično napako, kar je bil ključen trenutek tekme. Varovancem Zorana Martića je zmanjkalo časa za preobrat.

V domači zasedbi je bil najučinkovitejši Rashum Jamel Davis, ki je 24 točkam dodal še sedem podaj, v gostujoči pa je Oliver dosegel 19 točk. Erazem Lorbek je bil tretji strelec Olimpije, dosegel je 12 točk.