Sonny Weems, ki je v Ligi NBA igral za Denver in Toronto, je bil junak večera v Pionirju. Foto: EPA
Miloš Teodosić ni bil najbolj razpoložen, v ključnih trenutkih pa se je izkazal. Foto: Reuters
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je bil najboljši strelec tekme v Litvi. Foto: EPA
Romain Sato
Romain Sato je maja lani v Barceloni s Panathinaikosom dvignil tudi pokal za zmago v Evroligi. Foto: EPA

6.500 navijačev je pripravilo pravi pekel v Beogradu, že pred začetkom tekme je bilo ob himni Partizana izjemno razpoloženje v Pionirju. Gostitelji so začeli sijajno, Leo Westermann je zadel dve trojki za vodstvo z 11:4. Aaron Jackson je do konca četrtine umiril silovit nalet Srbov (13:14).
V drugi četrtini so Rusi zaigrali precej bolje, Weems je bil dvakrat natančen izza črte, že do odmora je prispeval 14 točk, CSKA pa je vodil za osem točk (31:39).
Partizan zapravil dva meta za zmago
Partizan je bil vseskozi blizu tudi v tretji četrtini, sedem minut pred koncem rednega dela pa je Westermann s trojko poskrbel za pravo evforijo ob prvem vodstvu v drugem polčasu (55:53). Sijajni Weems je odgovoril z dvema zabijanjima. Dve minuti pred koncem je trojko zadel Davis Bertans (60:57), a je v naslednjem napadu izenačil Miloš Teodosić (60:60). Gostitelji so imeli zadnji napad, Bogdan Bogdanović je zgrešil težak met, Westermann pa trojko iz nemogočega položaja ob sireni.
Weems in Teodosić blestela v podaljšku
V podaljšku je Partizan dve minuti pred koncem vodil z 69:65, nato je polagal Weems, Teodosić pa je ob košu zadel še prosti met (69:70). Zmago je potrdil Weems s štirimi prostimi meti.
Maccabi šele v končnici strl Sieno
Zelo napeto je bilo tudi v Nokia Areni v Tel Avivu, kjer je Maccabi ugnal Montepaschi Sieno z 70:68. Italijani so vodili z 68:62 dve minuti pred koncem. Izraelci so prišli do zmage s serijo 8:0, odločilni koš je pet sekund pred koncem dosegel Ricky Hickman (19 točk). V zadnjem napadu Siene je met za podaljšek zgrešil Marcelus Kemp.

Gladka zmaga Barcelone
Barcelona je v skupini D zanesljivo zmagala v Litvi, Lietuvas Rytas je ugnala za 18 točk (49:67). Erazem Lorbek je prispeval 9 točk. Gostitelji so začeli bolje, Katalonci so bili nezbrani, le Lorbek je zadel iz igre v uvodnih štirih minutah (6:3). Do konca prve četrtine sta Joe Ingles in Pete Mickeal poskrbela za prednost Barce (8:13). Lietuvos je v drugi četrtini znižal zaostanek, ob odmoru je bilo 25:27.

V tretji četrtini se je razigral Juan Carlos Navarro, ki je zadel za tri točke, nato dodal štiri proste mete in polagal za 34:43. Na začetku zadnje četrtine je C. J. Wallace nanizal pet točk zapored (40:52) in Barca je do konca tekme le še višala prednost.

Zapleti s Satovim potnim listom
Košarkarji Fenerbahčeja so popoldne prispeli na letališče Jožeta Pučnika, Romain Sato ni odšel v Ljubljano, saj je imel državljan Centralnoafriške republike težave s potnim listom, ki naj bi bil ponarejen. Zadevo preiskuje policija, Sato bo noč preživel v zaporu.
Odziv Turkov: To je škandal!
Carigrajčani so ogorčeni, v sporočilu za javnost so med drugim zapisali: "Ta nepravilna in sporna poteza slovenskih oblasti ima cilj, da Sato jutri ne bi zaigral proti Unionu Olimpiji. Poteza slovenskih obmejnih organov do človeka, ki ima schengenski vizum in ki je obiskal številne evropske države ter ZDA, ni mogoče razumeti." Sporočilo je naslovil z eno besedo: Škandal.
Odzvali so se tudi pri Unionu Olimpiji: "Pri košarkarskem klubu Union Olimpija obžalujemo nastali položaj okoli igralca Fenerbahčeja Romaina Sata, vendar zadeva nima nikakršne veze s športom ali našim klubom, pač pa je pravne narave, v katero se kot klub ne smemo vmešavati in zato tudi ne komentirati. Bili smo v stiku tako s Fenerbahčejem kot tudi z vodstvom Evrolige. Oboji so popolnoma razumeli, da gre za primer, ki ga morajo reševati drugi za to pristojni organi. Želimo si, da se zagata, kakršna koli že je, čim prej razplete in da bo igralec jutri nastopil na tekmi."
Turki bodo v petek ob 20.45 gostovali v Stožicah.

Skupina A, 2. krog, petek ob 20.45:
UNION OLIMPIJA - FENERBAHČE ÜLKER

PANATHINAIKOS - MAPOORO CANTU
78:76 (23:17, 21:26, 17:12, 17:21)
Schortsanitis 19, Diamantidis 12, Ukić in Panko po 11; Markoišvili in Aradori po 17.

75:77 (22:28, 17:17, 20:18, 16:14)
Koszarek 16, Robinson 14; Williams 18, Urtasun 14 ... Z. Dragić 10 (3/3 za dve, prosti meti 4/4) v 16 minutah.

71:86 (19:24, 12:23, 11:20, 29:19)
Gavel 21, Nachbar 11 (3/6 za dve, 0/3 za tri) v 31 minutah; Jerrells 27, Guler 14, Markota 11, Vidmar 3 v 21 minutah.