Sani Bečirovič je bil tudi tokrat najučinkovitejši igralec na parketu. Zbral je 20 točk. Na turnirju je dosegal nekaj več kot 17 točk na tekmo. Foto: KZS
Samo Udrih
Samo Udrih je tekmo začel slabo, nato pa je v ključnih trenutkih zadeval pomembne koše. Foto: MMC RTV SLO
Primož Brezec
Primož Brezec (desno) se je nekajkrat izkazal z meti z razdalje. Z 10 točkami je bil tudi četrti strelec Slovenije. Foto: MMC RTV SLO

Slovenci so skozi tekmo ves čas dvigali raven igre. V prvi četrtini so igrali precej pod pričakovanji, nato pa so se pobrali in tekmo dokaj mirno pripeljali do konca. S tem je Slovenija še drugič osvojila pokal Borislava Stankovića, nazadnje ga je osvojila pred tremi leti, ko je v finalu ugnala reprezentanco Kitajske. Najučinkovitejši igralec je bil tudi tokrat Sani Bečirovič, ki je dosegel 20 točk.

Vodili le na začetku
V prvi četrtini slovenski košarkarji niso navdušili. Igra je bila precej nepovezana, v napadu je bilo preveč zgrešenih metov, zlasti za tri. Slovenci so vodili le na začetku (2:0). V drugi četrtini se je igra vendarle popravila, varovanci Memija Bečiroviča so naposled s trojko Gorana Dragiča le povedli (24:23). Polčas so dobili z 29:27.

V tretji četrtini obdržali prednost
V drugem polčasu so Slovenci vztrajno večali prednost, po dveh trojkah Sama Udriha, ki je v prvem polčasu zgrešil nekaj metov z razdalje, so v 27. minuti povedli s 46:34, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Izkazal se je tudi Primož Brezec, ki je z razdalje žogo skozi obroč spravil kar trikrat.

Bečirovičeva jeza povzročila boljšo igro
V zadnji četrtini so Avstralci vstali od mrtvih in v petih minutah slovensko prednost 12 točk znižali na tri (52:49). Selektor Bečirovič je zahteval odmor, v katerem je nad svojimi varovanci krepko povzdvignil glas. Ta poteza se je obrestovala, saj so Slovenci z dvema zaporednima trojkama Mihe Zupana in Bečiroviča znova povedli za 9 točk (58:49).

V končnici zadevali proste mete
Avstralci so ves čas držali stik, po spornem sojenju so se dve minuti pred koncem znova približali na tri točke razlike (60:57), a so košarkarji v zelenem ostali zbrani. Gašper Vidmar je brez težav zadel pod košem, Udrih pa je s trojko zadel za 65:57. V končnici so Avstralci popolnoma odpovedali, Slovenci so končni izid postavili s prostimi meti.

Ekipa je pokazala karakter
"Pričakovano je bila to težka tekma, na kateri smo sicer dobro igrali, a imeli težave na njihovo trdo obrambo, na čemer bomo morali še delati," je povedal selektor Bečirovič, ki je še dodal: "Veseli me, da je ekipa pokazala karakter, da so se mladi dobro vklopili in izkoristili svoje minute v finalu." Kljub zmagi je pred ekipo še veliko dela: "Nas pa vseeno čaka veliko dela, da se dobro pripravimo na prvenstvo in popravimo napake, ki smo jih videli na dozdajšnjih tekmah. Res pa je tudi, da se nam zdaj pridružijo tudi Jaka Lakovič, Goran Jagodnik in Boštjan Nachbar, tako da se bo lahko ekipa zdaj v popolni postavi pripravljala za svetovno prvenstvo," je sklenil.