Monta Ellis
Monta Ellis je iz igre metal 12/29. Foto: EPA
Shannon Brown
Shannon Brown je za Lakerse dosegel 9 točk. Foto: EPA

28-letni slovenski reprezentant je na parketu prebil 43 minut, iz igre je metal 11/18 in s tem osebni rekord popravil za štiri točke. Prejšnji slovenski rekorder je bil Goran Dragić, ki je letos januarja Utahu nasul 32 točk.

Radmanović s sireno zadel za podaljšek
Sacramento je sicer zapravil dobljeno tekmo, saj je devet minut pred koncem rednega dela vodil s 16 točkami razlike (94:78). Kralji so imeli še 14 sekund pred koncem po dveh prostih metih Udriha na videz varno vodstvo s 102:98. Reggie Williams je v zadnjem napadu zadel prvi prosti met, drugega zgrešil, žogo je pristala pri Vladimirju Radmanoviću, ki je s sireno zadel trojko in tekmo popeljal v podaljšek (102:102). "Res sem stal skoraj en meter za črto za tri točke, a imel sem dober občutek in žoga je šla nekako res skozi obroč," je bil zadovoljen 30-letni Radmanović.

Ellis v dodatku dosegel devet točk
V petminutnem dodatku je blestel Monta Ellis, ki je dosegel kar devet izmed svojih 36 točk in Bojevnikom prinesel šele tretjo zmago na zadnjih 17 tekmah.

Vujačić spet popravil svoj rekord sezone
Uspešen večer je imel tudi Saša Vujačić, ki je po selitvi v New Jersey že drugo tekmo zapored popravil svoj strelski rekord sezone. Netsi so v gosteh premagali Memphis s 101:94, Vujačić je v 24 minutah dosegel 16 točk, pri tem pa zgrešil le en met za dve in enega za tri točke.

Johnson: "Vujačić nam je prinesel zanos"
"V naši ekipi je čutiti pozitivno energijo. Naša obramba je bila že od začetka sezone dobra, a napad je preveč šepal, da bi lahko zmagovali. Zdaj se je to precej popravilo. Rad bi pohvalil Vujačića, ki nam s klopi prinaša prepotrebno energijo in zanos. Nekaj, kar nam je vedno manjkalo," je v Mariboru rojenega košarkarja pohvalil trener Avery Johnson.

Bucksi presenetili prvake
Presenetljiv poraz so doživeli LA Lakersi, ki so bili v svoji dvorani povsem nemočni proti Milwaukeeju, ki je slavil kar z 98:79. Prvaki so izgubili prvič po petih zaporednih zmagah. Lakersi bodo na božični dan gostili Miami.

Liga NBA, tekme 21. decembra:
SACRAMENTO - GOLDEN STATE 109:117 (podaljšek)
Udrih 34 (za 2: 7/11, za 3: 4/7), 7 skokov, podaja in 5 izgubljenih žog v 43 minutah; Landry 22 in 10 skokov; Ellis 36, Williams 24, Wright 17.

MEMPHIS - NEW JERSEY 94:101
Gasol 19; Lopez 26, Vujačić 16 (za 2: 4/5, za 3: 2/3), 4 skoki in 4 podaje v 24 minutah, Humphries (15 skokov) in Harris po 12.

CHARLOTTE - OKLAHOMA CITY 81:99