Košarkarji Petrola Olimpije so v letošnji sezoni v treh tekmovanjih odigrali 12 tekem in petič zmagali. Najzaslužnejši za slavje na belgijski obali je bil Jan Špan. Foto: Partizan NIS
Celjanke v Evropskem pokalu izgubile proti Nymburku
Odločilna trojka Špana za zmago Petrola Olimpije

Po prvem polčasu je Olimpija, za katero ni igral poškodovani Scottie Reynolds, vodila z 39:40. Ljubljančani so slabo začeli tekmo in po treh minutah zaostajali z 9:2. Sledili sta boljše nadaljevanje in izenačenje na 9:9, nato pa tudi vodstvo z 12:19 in 14:21. Prva četrtina se je končala s 16:21, Jan Špan je dosegel osem točk.

V drugi četrtini so se gostitelji hitro približali (19:21 in 23:25) in v 17. minuti s trojko Chasa Fielerja izenačili na 29:29. Isti igralec je zadel še eno trojko, s katero je Oostende povedel s 34:31. Tudi Špan je odgovoril izza črte, nato je zadel tri proste mete, tri sekunde pred koncem pa s trojko in svojo 14. točko na tekmi postavil izid prvega polčasa. Olimpija je sicer v uvodnih 20 minutah za tri točke metala 3/10.
Na začetku zadnje četrtine delni izid 8:0
Tretjo četrtino so znova bolje začeli Belgijci, ob slabši obrambi Olimpije ušli na 56:48 in pred zadnjimi 10 minutami vodili z 61:56. Ljubljančani so odgovorili z delnim izidom 8:0 za 61:64 in nato vodili do konca tekme. Odločilni koš je dosegel Špan minuto in pol pred koncem, ko je trojko zadel skoraj s sredine igrišča. Tedaj se je na semaforju izpisal izid 69:75, kljub nekaj težavam (73:75) pa je gostom uspelo ohraniti prednost do izteka časa. Oostende je bil v zadnjih sedmih sezonah vselej belgijski prvak.
Špan je skupaj dosegel 23 točk, 18 jih je dodal Miha Lapornik.
V naslednjem krogu lige prvakov bodo Ljubljančani igrali doma, prihodnjo sredo bodo gostili litovski Neptunas iz Klaipede.
Tretja tekma v štirih dneh
Edini slovenski predstavniki v evropskih tekmovanjih so izgubili prve tri tekme. Najprej so klonili pred Strasbourgom, potem na gostovanju pri Promitheasu, ko so bili še najbliže zmagi, prejšnji teden pa je zmaje v Stožicah osramotil Virtus, ki je slavil kar za 31 točk. Srečanje z Oostendejem je bila tretja tekma za Ljubljančane v štirih dneh. V nedeljo so premagali Šentjur v Ligi Nova KBM, v Ligi ABA pa so v soboto na domačem parketu klonili pred Cibono po podaljšku, potem ko so še deset sekund pred koncem rednega dela vodili za šest točk.
Izjavi po tekmi

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Zaradi razporeda tekem in nekaterih porazov, ki smo jih doživeli v zadnjem času, je bil obračun z Oostendejem za nas zelo zahteven. Kljub sedmim točkam zaostanka v drugem polčasu so se fantje borili vse do zadnjega, se vrnili v igro in na koncu zmagali. Vse pohvale fantom za, v to verjamem, zasluženo zmago."

Issuf Sanon: "Igrali smo tako, kot znamo. Prikazali smo veliko energije, bili smo agresivni v obrambi, to pa sta bila na koncu tudi ključa do zmage."