V napeti končnici je pol minute pred koncem Gregor Hrovat pri izidu 80:77 zgrešil trojko za izenačenje, gostitelji pa so v zadnjih dveh napadih zadeli tri od štirih prostih metov in odločili zmagovalca. Zeleno-beli so za tri točke metali 7/32.
Nerešljiva uganka za obrambo Olimpije je bila nova okrepitev Igokee, kanadski ostrostrelec Brady Thomas Heslip, ki je dosegel 32 točk (šest trojk). Zadnjič je bil izid izenačen pri 75:75 dve minuti pred koncem. Predtem so gostje v tretji četrtini največ vodili za pet točk.

24 točk Prepeliča

Olimpija si je s porazom pet krogov pred koncem rednega dela tekmovanja precej zmanjšala možnosti za osvojitev četrtega mesta in preboj v izločilne boje. Tako bo šel v pozabo tudi odličen dosežek Klemna Prepeliča, ki je dosegel 24 točk in imel ob sedmih podajah statistični indeks 33.
Ljubljančani so po treh zaporednih zmagah k prvaku BiH-a odšli brez poškodovanih Halila Kanacevića in Jake Brodnika, zgolj tri minute pa je zaradi težav s hrbtom igral Sasu Salin.
Varovanci Aleša Pipana so boleč poraz doživeli že v sredo v Bambergu, ko so po podaljšku izgubili vse možnosti za napredovanje v osmino finala Evropskega pokala.

Krka bo v nedeljo ob 17.00 gostila Crveno zvezdo.