Košarkarji Uniona Olimpije so sedmič v zgodovini dvignili slovenski superpokal. Foto: Aleš Fevžer

Naša odlika na tej tekmi je bila, da se nismo predali, tudi ko je Krka v zadnji četrtini vodila že za osem točk. Dvakrat smo se vrnili v igro, boljše pa srečanje odigrali v obrambi kot v napadu. Nismo še v pravi strelski formi, saj smo zgrešili kopico odprtih metov. Zmaga nam bo dala dodaten zalet, saj so fantje videli, da lahko samo s trdim in dobrim delom računamo na zmage.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije
Alex Stepheson
Alex Stepheson (desno) je bil nesporni junak superpokalne tekme v Portorožu. Center Uniona Olimpije je 17 točkam dodal še sedem skokov in je bil zasluženo imenovan za najkoristnejšega igralca (MVP) superpokala. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan, novi trener Uniona Olimpije, je v ljubljansko vitrino že prinesel superpokalno lovoriko. Foto: Aleš Fevžer

Na koncu smo zgrešili preveč neoviranih, lahkih metov, ki so bili plod nesreče. Naučiti se bomo morali igrati srečanje vseh 40 minut. Pri vodstvu z osmimi točkami smo enostavno prenehali igrati in v igri napravili nekaj napak, ki za nas niso značilne. Bolje je poraz doživeti zdaj kot na koncu.

Aleksandar Džikić, trener Krke
Navijači na superpokalni tekmi
V portoroški športni dvorani Lucija se je na superpokalni tekmi zbralo okoli 800 gledalcev. Foto: Aleš Fevžer

Ta je 10 sekund pred koncem tekme dosegel odločilni koš, potem ko je Olimpijo povedel v vodstvo s 60:61. Novomeščani so sicer imeli priložnost, da v zadnjem napadu še četrtič zapored osvojijo superpokal, a je v ključnem trenutku Edu Muriću spodrsnilo, na drugi strani pa je po minuti odmora zmago potrdil Sasu Salin.

2003 UNION OLIMPIJA

Stepheson je bil z naskokom najučinkovitejši igralec na tekmi, zbral je 17 točk in 7 skokov, dvomestno število točk je dosegel le še Jaka Klobučar (Krka).
Prva trojka šele v 14. minuti
Prvi koš v sezoni 2013/14 je zadel Krkin krilni center Zvonko Buljan, ki je skupaj s soigralci Unionu Olimpiji hitro ušel na +5 (6:1). Olimpijin trener Aleš Pipan je moral že v 2. minuti iz igre potegniti biser hrvaške košarke, Paola Marinellija, ki je storil že dve osebni napaki, že tri si je v prvi četrtini nabral Smiljan Pavić. Igra v uvodnih 10 minutah vsekakor ni navdušila, igralci so na obeh straneh zgrešili kopico odprtih metov, za odtenek so bili pod košem boljši Novomeščani, ki so v 2. četrtini z delnim izidom 12:4 povedli za štiri točke (22:18). Prvo trojko na tekmi je v 14. minuti zadel Krkin ostrostrelec Malcolm Ray Armstead. Z razdalje so bili košarkarji v 1. polčasu sicer precej neučinkoviti, Novomeščani so zadeli tri od 10 poskusov za tri točke, Ljubljančani niti enega od sedmih.
V končnici prvega polčasa sta obe ekipi pridno polnili koš nasprotnika, na odmor so nekoliko bolj zadovoljni odšli aktualni državni prvaki, ki so držali vodstvo s 34:31. V prvih 20 minutah tekme je bil točkovno najučinkovitejši Olimpijin center Alex Stepheson, ki je zbral 10 točk, pri dveh točkah manj sta se ustavila Krkin branilec Klobučar in ljubljanski kapetan Dragiša Drobnjak (oba po 8).
Razigran Booker paral obrambo zmajev
V uvodni minuti drugega polčasa je Luka Lapornik z dvema hitrima košema poskrbel za najvišjo prednost svoje ekipe (+7; 38:31), a je Kodi Augustus s prvo trojko Olimpije ustavil nalet Novomeščanov. Olimpiji je nato uspel delni izid 9:2. Po nešportni osebni napaki Buljana je s prostima metoma v 26. minuti med drugim prvi točki za člansko ekipo Uniona Olimpije dosegel Jaka Brodnik, s trojko je izid na 40:40 poravnal Luka Rupnik. Pred zadnjo četrtino so imeli košarkarji Krke dve točki prednosti (47:45). V zadnjem delu srečanja so Novomeščani prestavili v višjo prestavo, odlično so igrali v napadu, razigral se je predvsem Christopher Booker, ki je s sedmimi zaporednimi točkami pomagal do vodstva z 58:50.
Stepheson zadel odločilni koš
V končnici tekme so se zmaji Krki z delnim izidom 7:0 približali na vsega točko razlike, slabo minuto in pol do konca je na semaforju pisalo 60:59. Do zadnje sirene na tekmi so imeli Ljubljančani dve priložnosti za vodstvo, 10 sekund pred koncem je po podaji Nebojše Joksimovića pod košem le zadel Stepheson. V zadnjem Krkinem napadu je v ključnem trenutku spodrsnilo novomeškemu kapetanu Edu Muriću, do žoge se je dokopal Deividas Gailius, po minuti odmora je ob sireni zmago potrdil Sasu Salin.

Kljub slavju v superpokalu si ljubljanski košarkarji ne bodo mogli privoščiti premora, saj jih že v petek čaka gostovanje v Skopju v uvodnem krogu Lige ABA, medtem ko bo dan pozneje Krka gostila Budućnost.