Luka Dončić je v eni od akcij takole prodiral mimo Arturasa Gudaitisa in Vladimirja Micova. Foto: EPA
Luka Dončić
Borbeni Dončić v boju za žogo. "Vsi smo igrali srčno in se do konca borili, ob takšnem pristopu pa smo si zmago tudi v celoti zaslužili," je takoj po zmagi dejal "čudežni Slovenec". Foto: EPA
Dončić navdušuje košarkarski svet

Dončić je odličen večer napovedal z uvodno trojko (3:4), nato pa do konca četrtine, ki jo je Real dobil s 30:28, dosegel deset točk. Dončić je večji del drugega dela presedel, vrnil se je za zadnje tri minute in praktično v zadnji sekundi dosegel koš (12 točk) za izenačenje ob polčasu 54:54.

Dončić popeljal Real na +14
Dončić je tudi po odmoru nadaljeval odlično. Dvakrat zaporedoma je ob košu izsilil še prosti met (skupaj šest točk) za 60:60 v 23. minuti. Malo pozneje je izsilil še nešportno osebno napako Andrewa Goudlocka, kar je pomenilo štiri proste mete, ki jih je Dončić zadel. Dončič je bil nato uspešen še pod košem za svojo 24. točko in izid 72:60 v 26. minuti. Real je malo pozneje po atraktivni akciji, v kateri je sodeloval tudi Dončić, ušel na 74:60. A Milančani se niso predali. Pred zadnjim odmorom so zaostanek znižali na -7 (81:74).

Real vzdržal nalet Milana
Dončić je pri izidu 84:77 in svojih 27 točkah dobrih šest minut pred koncem odšel na klop. Vrnil se je dobri dve minuti pred koncem, ko je Goudelock goste približal le na -3 (92:89). Dončić je takoj prispeval podajo za trojko Fabiena Causeurja (95:89). Ko je malo pozneje trojko zadel še Jeffery Taylor (98:90), je bil dvoboj odločen.

Dončićev statistični indeks 41
Dončić je torej tekmo končal s 27 točkami, osmimi skoki, petimi podajami in tremi ukradenimi žogami, kar je pomenilo statistični indeks 41, kar je letos uspelo le še Pierrju Jacksonu pri Maccabiju v 1. krogu. Slovenec je bil z naskokom najboljši strelec Reala. Drugi najboljši Facundo Campazzo je prispeval 14 točk. Pri Milanu sta bila s po 20 najučinkovitejša Andrew Goudelock in Arturas Gudaitis.

V preostalih torkovih tekmah je Himki s 85:78 ugnal Crveno zvezdo, Olympiacos v gosteh Maccabi z 69:68, Žalgiris pa Barcelono (81:75).

EVROLIGA

3. KROG

HIMKI MOSKVA - CRVENA ZVEZDA
85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23)
Anderson 24, Šved 18, Marković 10; Bjelica 15, Feldeine 14, Rochestie 13.

MACCABI - OLYMPIACOS
68:69 (18:18, 15:17, 12:16, 23:18)
Cole 22, Jackson 14; Printezis 21, McLean 8, Papanikolau 7.

REAL MADRID - OLIMPIA MILANO
100:90 (30:28, 24:26, 27:20, 19:16)
Dončić 27 (za dve 5/9, za tri 2/5), 8 skokov, 5 podaj, 3 ukradene žoge v 27 minutah, Campazzo 14, Ayon 13; Goudelock in Gudaitis po 20, Micov 15.