Cal Crutchlow je bil najhitrejši na razmočenem britanskem asfaltu. Foto: EPA

Crutchlow, ki prihaja iz bližnjega Coventryja, je, kot kaže, v odlični formi. Dobil je zadnjo dirko v Brnu, kar je bila tudi njegova prva zmaga v elitnem razredu, zdaj pa si je privozil še tretji najboljši startni položaj v karieri, prvega po treh letih.

V deževnem Silverstonu je Španec Marc Marquez, ki vodi v skupnem seštevku, zasedel peto mesto. V zadnjem poskusu hitrega kroga je na razmočeni stezi padel, a ostal nepoškodovan. Pred njim bo dirko na četrtem mestu začel njegov rojak in moštveni kolega Dani Pedrosa. Aktualni svetovni prvak Španec Jorge Lorenzo je bil deveti. V skupnem seštevku ima Marquez 53 točk naskoka pred Rossijem in 59 pred Lorenzom.

V razredu moto2 je kvalifikacije dobil Britanec Sam Lowes, v moto3 pa Italijan Franceso Bagnaia.