Gajser, ki je dobil sobotne kvalifikacije, v prvi vožnji takoj po startu ni bil povsem v ospredju. Pred koncem prvega kroga se je prebil na tretje mesto, a je nato v enem od zavojev padel in precej izgubil. Nadaljeval je šele kot 13. Do konca vožnje je sicer večino izgubljenega nadoknadil, se do konca prebil do petega mesta, prav na vrh pa ni več mogel poseči.

Vožnjo je brez večjih težav dobil Prado pred Febvrom in Latvijcem Paulsom Jonassom.

V drugi vožnji je Gajser odlično startal. Hitro je prišel na prvo mesto in ga brez večjih težav obdržal do konca. Drugi je bil Prado in tretji Febvre.

"V prvi vožnji sem naredil nekaj napak in tudi padel. Proga je bila precej razrita, težko je bilo voziti, a sem imel že takrat dobro hitrost. V drugi sem se osredotočil na start in uspelo mi je precej bolje. Vesel sem, da sem bil skupno tretji in tako sezono začel s stopničkami," je za prireditelje dirke nastop ocenil Gajser.

Jan Pancar je na krstnem nastopu v elitnem razredu zasedel 14. mesto. Bil je 15. in 14.

V seštevku SP-ja vodi Prado s 54 točkami, Gajser je tretji z 51, Pancar pa 14. s 13.

Naslednja dirka bo čez 14 dni v španskem Xanadu-Arroyomolinosu.