Tako je Antoine Vermette odločil srečanje v Čikagu. Foto: Reuters

Ko je Chicago po zadetku Brenta Seabroka v 48. minuti povedel s 3:1, je kazalo, da je Anaheim v izgubljenem položaju, toda domači navijači so bili hitro utišani. Slabi dve minuti pozneje je bil Chicago že v zaostanku, potem ko so v razmiku 37 sekund gole za Racmane dosegli Ryan Kessler, Matt Beleskey in Corey Perry. Le Torontu leta 1979 (23 sekund) je uspelo v končnici hitreje doseči tri gole.

Blackhawksi so si opomogli od šoka in izid ob številčni premoči izenačili v 53. minuti. Strelec je bil Patrick Kane. V podaljšku so bili bližje zmagi gosti, kar potrjuje tudi razmerje v strelih 21:7, toda vrata je zaklenil Corey Crawford, ki je zbral 47 obramb. Na drugi strani je Frederik Andersen zaustavil 37 strelov.

Anaheim je izgubil podaljške tudi na drugi tekmi v seriji. Chicago je v tej končnici dobil še četrto tekmo, ki se ni končala po rednem delu.

Serija se zdaj seli v Anaheim, kjer bo peta tekma v noči na torek.