Paulo Dybala je neustavljiv, v novic sezoni je dosegel že dva hat-tricka, tokrat pa je bil natančen dvakrat. Foto: Reuters
Duvan Zapata
Duvan Zapata je načel mrežo Milana. Foto: EPA

23-letni Argentinec je najboljši strelec italijanskega prvenstva z desetimi zadetki. Stara dama je zbrala maksimalnih 18 točk, vendar ni na vrhu lestvice, saj jih je toliko zbral tudi vodilni Napoli, ki pa ima boljšo razliko v zadetkih. Neapeljčani so ugnali novica med elito Spal (2:3).

Juventus je povedel po četrt ure, ko je Miralem Pjanić podal do Dybale, ki je z roba kazenskega prostora natančno zadel z levo nogo. Ključna je bila 24. minuta, ko je Daniele Baselli prejel drugi rumeni karton. Torino je večino tekme odigral le z deseterico in ni bil več konkurenčen, trener Siniša Mihajlović je lahko le zmajeval z glavo. Pet minut pred odmorom je Juan Cuadrado našel Pjanića, ki je z izjemnim strelom z 20 metrov zatresel mrežo.

Drugi polčas je bil le še formalnost. Alex Sandro je povišal na 3:0 z glavo po podaji Pjanića iz kota v 57. minuti. Piko na i je postavil Dybala v sodnikovem dodatku, ko je z bližine unovčil podajo rezervista Gonzala Higuaina.

Drugi poraz Milana
Na uvodni nedeljski tekmi je Sampdoria na stadionu Luigija Ferrarisa premagala Milan z 2:0. V 72. minuti je veliko napako naredil branilec gostov Cristian Zapata. Žogo je izjemno slabo izbil z glavo, padla je naravnost na prsi napadalca Sampdorie Duvana Zapate, ki si jo je spustil na desnico in jo zabil v mrežo s petih metrov. V sodnikovem dodatku so gostitelji izvedli protinapad, ki ga je z natančnim diagonalnim strelom z levo nogo zaključil Ricardo Alvarez. Milan za vodilnima Napolijem in Juventusom zaostaja že šest točk.