Ne spreglejte
Steph Curry v Atlanti
Steph Curry je na drugi tekmi po vrnitvi zaradi poškodbe že v vrhunski formi: 30 točk v 29 minutah igre, pri čemer je v 1. četrtini sam z 18 točkami nadigral Atlanti, ki je v uvodnih 12 minutah zmogla vsega 17 točk. Foto: Reuters
Atlantin novinec Trae Young
Najnovinec Vzhoda za oktober in november Trae Young je proti prvakom dosegel 20 točk, a tudi izgubil 7 žog. Foto: Reuters
Kyle Lowry (Toronto Raptors)
Klye Lowry je zgrešil trojko, da bi za Toronto izsilil podaljšek ob pisku sirene. Foto: Reuters

Golden State po šestih porazih končno zmagal v gosteh

V obračunu vodilnih moštev Vzhoda in Zahoda v Torontu slavje Denverja
4. december 2018 ob 07:55
Atlanta - MMC RTV SLO, STA

Stephen Curry, Kevin Durant in Klay Thompson so skupaj zbrali 85 točk za zmago branilca naslova Golden State, ki je pri Atlanti zmagal s 128:111 in po seriji šestih porazov vendarle okusil slast zmage v gosteh.

Curry je zbral 30 točk, Durant 28, Thompson pa 27. Curry je samo v prvi četrtini dosegel 18 točk, več kot celotno moštvo gostiteljev (17), in Warriorsi so ob polčasu vodili z 61:47 ter nato tudi s 24 točkami prednosti.

John Collins je bil prvi strelec Atlante s 24 točkami, tako ni imela nobenih možnosti za zmago. Trae Young, ki je tretji strelec med novinci lige s povprečjem na tekmo 15,6, je dodal 20 točk, vendar je izgubil sedem žog in zgrešil vseh pet metov za tri točke.

Young je vse od letošnjega nabora tesno povezan z Lukom Dončićem, saj sta igralca med seboj izmenjala Atlanta in Dallas, sinoči je bil Dončić izbran za najnovinca Zahoda, medtem ko je Youngu pripadlo mesečno priznanje Vzhoda.

Jokić odločil derbi vodilnih klubov lige
Na vrhu Vzhodne konference je sicer suvereno z 20 zmagami Toronto, ki tudi vodi na skupni lestvici Lige NBA. Raptorsi so sicer na derbiju ponedeljkovega večera s 103:106 doma klonili proti Denver Nuggetsom, ki so na vrhu Zahodne konference. Igralec tekme je bil 23-letni Srb Nikola Jokić s svojim drugim trojnim dvojčkom v sezoni (23 točk, 15 podaj in 11 skokov) ter odločilnimi meti ob izteku igralnega časa. Klye Lowry je zgrešil trojko za podaljšek ob pisku sirene.

Tako kot Denver ima 16 zmag in sedem porazov na Zahodu tudi klub Los Angeles Clippers, ki je s 129:126 v gosteh premagal New Orleans. Tobias Harris (27 točk) je ključna prosta meta zadel 4,7 sekunde pred koncem. Takoj za Denverjem in Clippersi je na Zahodu z zmago manj Oklahoma, ki je v Detroitu s 110:83 nadigrala Pistonse.

Tekme 3. decembra:
DETROIT - OKLAHOMA CITY 83:110
Griffin 20, Drummond 13; Adams 21 (7/8 iz igre), Westbrook 18, George 17 in 10 skokov, Grant 15.

ATLANTA - GOLDEN STATE 111:128
Collins 24 in 11 skokov, Young 20; Curry 30 (6/10 za tri), Durant 28, Thompson 27, Looney 14.

BROOKLYN - CLEVELAND 97:99
Russell 30, Dinwiddie 18; Clarkson 20 in 11 skokov, Thompson 19 in 14 skokov.

NEW YORK - WASHINGTON 107:110
Hardaway 20, Dotson 17; Beal 27, Oubre 21 (5/6 za tri), Morris in Wall (15 podaj) po 18.

TORONTO - DENVER 103:106
Leonard 27 in 8 skokov, Ibaka 15, Siakam 14; Jokić 23 (8/13 iz igre), 15 podaj in 11 skokov, Murray 21, Hernangomez in Beasley po 15.

MINNESOTA - HOUSTON 103:91
Towns 24 in 11 skokov, Wiggins 16, Gibson 15 in 11 skokov; Harden 29, Capela 24 (11/14 iz igre), Gordon 10.
Minnesota je drugi polčas dobila kar s 55:29.

NEW ORLEANS - LA CLIPPERS 126:129
Randle 37 in 8 skokov, Holiday 32 in 14 podaj, Davis 23 in 12 skokov; Harris 27, Gallinari 24, Williams 20.

# 04.12.2018 ob 08:25
"Young je je vse od letošnjega nabora tesno povezano z Lukom Dončićem, saj sta igralca med seboj izmenjala Atlanta in Dallas, sinoči je bil Dončić izbran za najnovinca Zahoda, medtem ko je Youngu pripadla mesečno priznanje Vzhoda."

Kakšno skropucalo pa je to?
hepimen
# 04.12.2018 ob 08:56
Curry je samo v prvi četrtini dosegel 18 točk, več kot celotno moštvo gostiteljev (17)

Če bi namesto Curry pisalo Dragić, bi najbrž prebirali, kako ni clutch in koše daje na začetku tekme, ko niso pomembni...
threepointer
# 04.12.2018 ob 08:08
Curry nazaj, konec suše za GSW :).
borchica
# 04.12.2018 ob 11:15
Phoenix je pred leti bil ekipa, ki je igrala s tremi playi v prvi postavi (Bledsoe, Dragić, Thomas). Danes je ekipa, ki nima playa v celotni ekipi. Iz ene skrajnosti v drugo. Razumi, kdor more.
mha
# 04.12.2018 ob 08:48
Super tekma med Denverjem in Torontom. Domača komentatorja sta nenehno utrujala s pritožbami nad sodniki, ampak nasprotno, tekma je bila zelo fer sojena, vsekakor pa brez domačijskega popusta. Jokić spet z nekaj atraktivnimi potezami, tokrat pa se mu je še pridružil Hermangomez, ki je zadeval z razdalje in na koncu imel odločilen skok. So pa izgubili Harrisa, ki je njihov drugi najpomembnejši igralec, v drugi četrtini zaradi poškodbe.

Playof tekma, ki jo je zmagal malo bolj sproščen in igriv tekmec.
Cafu
# 04.12.2018 ob 14:14
Dragić out, Luka pa naj bi (glede na izjavo trenerja) danes igral. Imam občutek da bo Goran nekaj tekem še presedel, kar zanj mogoče niti ni slabo. Upam da se čimprej vrne, ker gledat Miami brez njega je dolgčas.
malasraka
# 04.12.2018 ob 10:50
Mislim da clutch v NBA tangira na zadnjih 5 minut 4. četrtine ali podaljška ob pogoju, da moštvi nista narazen več kot 5 točk. Luka je glede doseženih košev ob takih pogojih 16. v NBA.
alfist88
# 04.12.2018 ob 10:34
kaj pomeni clutch imajo američani kar točno definirano. Ne vem točno ampak mislim, da je clutch vsak koš v zadnjih 5 min tekme, ko je razlika rezultata manj kot 5 točk.
Na podlagi tega tudi potem delajo statistiko, kdo je dal največ clutch točk...
di_maria
# 04.12.2018 ob 09:24
Clutch ima lahko več pomenov. To je tisti ki zadeva ko je najbolj pomembno, ali najtežje, ali pa na koncu pri zaključku.
MJ-23
# 04.12.2018 ob 16:51
Miami igra najbolj dolgočano in predvidljivo košarko. Poleg Gorana je najbolj zanimiv zdele samo še ata Wade, poleg njega pa nimajo nobega igralca, zaradi katerega bi se splačal gledat njihove tekme. Forsirajo Richardsona, ki nikoli ne bo kaj več kot 3. ali 4. najboljšši igralec v dobri ekipi, za Winslowa so mislili da bo postal zvezda in tud nič ni bilo od tega. Res bedna ekipa, beden trener, Rileya je pa čas povozu. Škoda Dragiča za to ekipo, samo očitno mu je tam fino. Mam feeling da je on z Eurobasket medaljo in MVPjem dosegu vse kar je hotu in hoče zdej samo še 4-5 let u izi igrat v Miamiju in ga ne zanimajo več prstani ali individualne nagrade.
GupeM
# 04.12.2018 ob 12:40
@gerder: Se strinjam s tem, da so članki površno napisani, in da bi na javnem novinarskem portalu morali biti na precej višjem nivoju. Ampak tole tvoje pisanje je še precej slabše od zgornjega članka. Brez velikih začetnic, brez šumnikov, manjkajoče vejice, neuporaba rodilnika, ... V nekaj vrsticah si se po številu napak približal številu napak v zgornjem članku.
# 04.12.2018 ob 10:42
@alfist88, napisal si povsem točno. In na lestvici clutch točk na tekmo je Luka trenutno s 3,6 točke na 16. mestu v celotni ligi, za njim pa recimo igralci kot so Steph, Kawhi, KD, LBJ,...
maliP
# 04.12.2018 ob 09:37
Clutch- piši kao govoriš/ ključni igralec ki je v ključnih trenutkih najbolj zanesljiv.
za Sarica definitivno ni win situacija ... čakanje na trojki

Šarić je catch&shoot igralec in ne potrebuje žoge. Vlogo ima v obeh moštvih podobno in ni imel žoge v rokah niti v Phili. Statistiko ima podobno kot v Phili, z manjšo minutažo, kar pomeni, da je bolje izkoriščen. Igralski indeks PIE ima 40% višji, žogo ima v bistvu več časa v posesti sedaj. Ne razumem, kaj želiš povedati in na podlagi česa si to napisal. Sicer pa nisem pisal o win situaciji za Šarića, temveč za moštvi.
# 04.12.2018 ob 10:07
Borut1974, da se najbolj preprosto karikiram: igralec, ki ob kljucnih trenutkih tekme (denimo na koncu, ko je rezultat izenacen) nase prevzame breme koša in ga tudi zadane.
johnny007
# 04.12.2018 ob 10:06
Sem si mislil, kaksna senzacija je zdaj to, v resnici je samo GS premagal velesilo Atlanto. WOW!
Binder Dandet
# 04.12.2018 ob 09:25
Kdo bi si mislil, da bodo Lakersi takoj za GSW?:)
Hijena
# 04.12.2018 ob 08:30
@VanDame

google translate
borchica
Chris Paul je za Houston dal zgolj 5 točk ob metu 1-8 v 36 minutah. Najbolj bleda predstava sezone. Na drugi strani Covington super v obrambi, Šarić pa tudi dobro igra in si deli minute z Gibsonom. Win win menjava igralcev je bila tole med Philo in Minessoto.
mha
# 04.12.2018 ob 18:35
Naslednja pa z enim od konkurentov za PO na zahodu Portlandom. Kaj mislite, kakšne so možnosti Dallasa?

Letos, mislim, jih še nisem gledal. Očitno jim gre v zadnjem času slabo. Meni se zdi, da bi Dallas lahko zmagal ... če nekako ustavi Nurkića, da ne prihaja do lahkoh košev—to ne bi smelo biti teško za Jordana. Na perimetru itak slabo branijo, tako da bi tam imel Dallas prednost, lahko da celo veliko prednost glede na to, koliko opcij imajo. In potem še druga postava, ki je sigurno boljša.
# 04.12.2018 ob 12:53
"Z svojo 7/11 prodajalec postavo "

Tu je treba pripomnit za tiste, ki ne berejo ameriških forumov, da je to ameriški sleng al karkoli. 7-eleven je trgovsko podjetje kot recimo Merkator. 7/11 postava pa pomeni postava trgovca, skratka, nešportna postava.
Borut1974
# 04.12.2018 ob 09:14
A mi zna kdo povedat, kaj pomeni "clutch" igralec v košarki?
alfist88
# 04.12.2018 ob 08:46
Thunderji pa meljejo, po štartu 0 : 4 so sedaj na 15 : 7, svaka čast...
Mogoče je pa letos končno njihov čas, za stopničko višje kot ponavadi.
Ninja007
# 04.12.2018 ob 12:46
Joker je trenutno najbolj podcenjen igralec v NBA. Z svojo 7/11 prodajalec postavo je profesor za ostale velike igralce v ligi. Njegov skill set je med najboljšimi v ligi ne glede na pozicijo centra ki jo igra. Hvala bogu zanj in za igralce tipa Dončič ki lahko pokažejo da ni vse v steroidih in atletiki ampak še obstaja prostor za košarkarske romantike in igranje na filing.
borchica
# 04.12.2018 ob 11:57
Luka ima v clutch trenutkih drugi procent šuta v ligi(upošteval sem one, ki so malo več ko 2x vrgli). Prvi je Oladipo. Luko tolčejo dol trojke, ki so v ključnih trenutkih zgolj 20%.
malasraka
# 04.12.2018 ob 11:43
@zmiki 5sec pred koncem mu trojke niso priznali zaradi prekrška kao pred metom, je pa zadel oba prosta meta, Toronto pa je falil posiljeno trojko v zadnji sekundi za izenačenje.
malasraka
# 04.12.2018 ob 11:05
Drgače pa res dobra tekma v Torontu, DEnver se je izkazal, Jokič je car. In ko si car, padejo tudi taki koši, kot njegova trojka pod prekrškom 5 sec pred koncem, ki sicer ni bila priznana. Tekma za pogledat.
# 04.12.2018 ob 10:58
@borchica, za Sarica definitivno ni win situacija da je prisel v tako divjo ekipo kot je Minessota. Vse kar mu preostane je cakanje na trojki, da dobi zogo in da vrze
crtomirjansa
# 04.12.2018 ob 10:40
Noro kako dober je Lebron. Tip iz ekipe, ki je bla najvecja kanta za nabijanje v ligi naredi "playoff team"
borchica
# 04.12.2018 ob 08:40
Hijena
kdaj bo D'Antoni odletel iz HOU

Tam enkrat ob All Star odmoru, če ne bo še rezultatov. Sedaj se je vrnil Bzdelik in do konca januarja ima d'Antoni kupljen mir. Bi bilo pa daleč največje presenečenje sezone neuvrstitev Houstona v končnico. Po moje nevideno še doslej v zgodovini NBA, da tja ne pride moštvo z dvema aktualnima all-star igralcema.
mha
# 04.12.2018 ob 16:11
S tem ko so se znebili Canaana, edinega playa, ki je nadomeščal Bookerja, so se ob njegovi poškodbi ustrelili v koleno. Zame nerazumljiva poteza, četudi bi bil najslabši play v ligi. Phoenix, če bo tako nadaljeval bo praktično out že za novo leto, teoretično pa kmalu po tekmi zvezd.

Okobo sedaj kar dobro igra, samo seveda imajo še premalo igralcev na enki (in drugod). Canaan je bil res slab, nedvomno se da dobiti kaj boljšega.

Trenutni Sunsi so res ena najslabših ekip v zgodovini lige. Ryan je po duši skavt, nima občutka za kreiranja nečesa, kar ponavadi imenujejo kultura kluba. Pa še imeli so nesrečo, da so nekajkrat naleteli na s talenti zelo tanko generacijo (Len, Bender).

PS
Zadnjič nisem uspel odgovoriti, nisem fan Sunsov. Razen Olimpije, ki pač igra v mojem domačem kraju, ne bi mogel reči, da sem fan katerigakoli kluba. Košarko spremljam iz čisto drugega štosa, ne navijaškega.
Ninja007
# 04.12.2018 ob 14:15
Binder: hvala za trud

Podnapisi niso potrebni. Tisti ki razume razume, tisti ki ne razume pa naj ugiba. Nisem predavatlej ali učitelj, da bi poučeval kogarkoli kaj sem žele povedat, le izrazil sem svoje mnenje. Če se kdo z njim strinja v redu če se ne strinja pa ni nobene potrebe da bi komurkoli karkoli objasneval.

Za razliko od našega cenjenega velekomentatorja in strokovnjaka na področju telesene pripravljenosti in prvega koraka, ki ga očitno matra težek glavobol ker se že dolgo ni oglasil s svojim elaboratom zakaj kdo lahko in kdo ne more igrati v NBA.
gerder
# 04.12.2018 ob 12:17
ne da se brat teh rtvslo clankov za nba. toliko napak da glava boli. stavki so ko da jih je google translate delal. lestvico si ne upam ze nekaj casa pogledat ker ima drugi slabsi rezultat od sestega in podobno.

@Rtvslo dajte, ce se mislite it sportno novinarstvo, spravite se v red ali pa opustite. drzite se raje twitter journalisma
zmiki
Kaj pol, a so Jokiću priznali tisto trojko ali ne?
as_kgarnett
# 04.12.2018 ob 15:55
upam, da bo Dončič kmalu zaigral,ker je velemojster
borchica
Danes navijam za Phoenix, čeprav bo brez Bookerja težko. S tem ko so se znebili Canaana, edinega playa, ki je nadomeščal Bookerja, so se ob njegovi poškodbi ustrelili v koleno. Zame nerazumljiva poteza, četudi bi bil najslabši play v ligi. Phoenix, če bo tako nadaljeval bo praktično out že za novo leto, teoretično pa kmalu po tekmi zvezd. Najslabši štart v karieri franšize. Upam, da se na koncu sezone Dallasu ne bo kolcalo po tistem porazu v prvem krogu z njimi, ko so bili še precej razglašeni. Booker je že precej frustriran, saj je to njegova četrta sezona in se še kar ne odlepijo od zadnjih mest. Drugače bi bil all-star, tako pa letos spet ne bo, četudi dvigne poprečje na 30 pik na tekmo. Kokoškov dela kar ok, ma ima okrog sebe en kup nesposobnjakovičev in zgleda nima dovolj vpliva. Upajmo, da ne bo ravno on grešni kozel, čeprav bi moral ob ekipi Booker, Ayton, Jamal Crawford, Trevor Ariza, Josh Jackson dosegati malo boljše rezultate..

Za tekmo Utah-SAS mi je v tej fazi prvenstva še vseeno.