Mile Jedinak je zadel s prostega strela in dvakrat z enajstmetrovke. Foto: Reuters

Avstralija in Honduras sta se na prvi tekmi v Tegucigalpi razšla brez zadetkov, na povratni tekmi v Melbournu pa so gostitelji pred 80.000 gledalci zmagali s 3:1.
Junak je bil Mile Jedinak, ki je bil strelec vseh golov za "socceroose". Prvega je dosegel v 54. minuti s prostega strela. Žoga bi zletela precej mimo vrat, vendar se je odbila od rezervista Hondurasa Henryja Figueroe in končala za hrbtom nemočnega vratarja Donisa Escoberja.
Na 2:0 je povišal 18 minut pozneje z enajstmetrovke, potem ko je Bryan Acosta v kazenskem prostoru igral z roko. 33-letni vezist Aston Ville je za novo veselje Avstralcev poskrbel v 85. minuti, ko je Figueroo še enkrat ukanil po dosojeni najstrožji kazni. Enajstmetrovki je botroval prekršek Jonnyja Palaciosa nad Robbiem Krusejem. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Maynor Figueroa.

Avstralci bodo na svetovnem prvenstvu sodelovali četrtič zapored, skupaj pa petič. Najuspešnejši so bili leta 2006, ko so se prebili v boje na izločanje in nato izpadli v osmini finala.