Jusuf Sanon

Liga za prvaka bo potekala do 28. aprila, osem ekip pa se bo borilo za štiri polfinalne vstopnice.

Večina ekip si je vstopnico za Ligo prvaka priborila še pred zadnjim krogom, do zadnjega pa sta trepetala Šentjur in Hopsi Polzela. Šentjur je bil v negotovosti do zadnjih sekund, na koncu je po zaslugi Zlatoroga vendarle končal med najboljšimi osmimi. Sam je sicer zapravil "žogico za zmago", saj je doma s 76:86 izgubil z Rogaško, Laščani pa so na njegovo srečo s 74:72 premagali Hopse.

Košarkarji Zlatoroga in Hopsov bodo v nadaljevanju sezone nastopali v Ligi za obstanek. Tam jih čaka deset tekem proti prvim štirim ekipam iz 2. SKL, ki so krog pred koncem trenutno Terme Olimia Podčetrtek, Mesarija Prunk Sežana, LTH Castings in Celje, enako število zmag kot slednja pa imajo tudi Parklji.

Olimpija zmagala brez nosilcev
Zadnji krog rednega dela sta sicer v ponedeljek odprli ekipi Petrola Olimpije in Heliosa Sunsov. Zmaga je ostala pri Ljubljančanih (82:68). Ljubljančani so nastopili brez nosilcev igre, zmago pa so dosegli v drugem polčasu.

Olimpija je že v prvem polčasu povedla tudi za 11 točk, a so se gostje še približali. V prvi polovici tretje četrtine so igralci Heliosa z dobrim nizom izenačili in celo vodili s štirimi točkami (43:47), a še pred koncem tega dela igre so pobudo spet prevzeli zmaji in povedli. Ti so vodstvo v zadnji četrtini le še povečali, med drugim je Bojan Radulović zeleno-bele popeljal do vodstva s 13 in 15 točkami razlike v 33. in 36. minuti, ko pa je Roko Badžim v 36. zadel za 79:62, je bil zmagovalec odločen.

"Glede na dejstvo, da smo odigrali praktično brez osmih igralcev, ki so sicer v prvem planu, lahko rečem, da je bila za nas to zelo dobra tekma. Nekateri košarkarji, ki so do zdaj dobivali manj priložnosti, so to danes dobro izkoristili. Pristop k tekmi je bil pravi in mislim, da smo opravili soliden zaključek prvega dela državnega prvenstva," je ocenil trener Petrola Olimpije Zoran Martić.