Krka je premagala Panvito s 3:1. Foto: Aleš Oblak
Koprčanke so klonile v treh nizih, a boj je bil hud. Foto: Aleš Oblak

V Novem mestu sta se med seboj pomerili ekipi, ki jima začetek letošnje sezone ni ravno uspel po željah, saj sta v prvih štirih krogih vknjižili le po eno zmago. Za Prekmurce, ki jim je Krka zadala še četrti poraz, je to celo najslabši uvod v prvenstvo v zadnjih letih, saj gre za moštvo, ki velja za enega najuspešnejših slovenskih odbojkarskih kolektivov.
Že na začetku srečanja je bilo videti, da ima Krka v svojih vrstah razpoloženega podajalca Svita Hafnerja, ki je uspešno delil žoge svojim napadalcem. Razpoloženi Martin Kosmina, Valentin Turk in David Kumer so z uspešnimi napadi, servisi in bloki skupaj zbrali kar 45 točk. Na drugi strani Zlatko Pulko in Jakob Rojnik nista bila dovolj, da bi Panviti Pomgrad, ki je imela precej težav s sprejemom začetnega udarca in predvsem z zaključki v napadih, uspelo dobiti več kot en niz.

Velja omeniti še novo zmago mlade ekipe Maribora, ki je bila na sosedskem derbiju s Hočami boljša s 3:1 in s štirimi zmagami in le enim porazom, proti ACH Volleyju Ljubljana, zaseda visoko drugo mesto na prvenstveni lestvici. Dobra predstava proti Calcit Volleyju pa je uspela tudi novopečenemu prvoligašu Šoštanju Topolšici, a so bili slovenski podprvaki na koncu vseeno uspešnejši.

Pri ženskah so vse favorizirane ekipe do zmage prišle brez izgubljenega niza, a so se morale odbojkarice Formule Formis, sicer tretjeuvrščena ekipa lanskega prvenstva, za poln izkupiček v boju z Luko Koper precej potruditi. Varovanke Dragana Grmače so imele namreč zaključne žoge tako v prvem kot v tretjem nizu, a so bile Rogožanke v ključnih trenutkih bolj zbrane in so se na krilih Ane Marije Vovk in Danijele Džaković (skupaj 24 točk) veselile vseh treh prvenstvenih točk.