Andrej Kirilenko je Izraelu nasul 29 točk, a to ni bilo dovolj za uspeh. Foto: EPA

Bolgari, prvi nasprotniki Slovenije v Litvi (sreda ob 17.00), so na turnirju Akropolis v Atenah po porazu z Italijani (74:71) visoko izgubili proti Grčiji. Gostitelji so bili boljši kar s 101:67. Pri Grkih, ki so igrali brez prvega centra Bourusisa, je bil s 15 točkami najučinkovitejši Vasileaidis. Pri Bolgarih je največ točk dosegel D. Ivanov (14). Že po prvi četrtini je Grčija vodila za 18.

Eliyahu zasenčil Kirilenka
Rusija je na turnirju v Izraelu kljub odličnemu Andreju Kirilenku (29 točk) klonila pred gostitelji z 89:79. Odličen je bil Lior Eliyahu, ki je prispeval 27 točk in 8 skokov. Izraelci so na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 10:0 ušli na +17.

Črnogorci zlomili Ukrajince
Ukrajina je na turnirju v Carigradu izgubila proti Črni gori z 80:67. Ukrajinci so odlično začeli in povedli s 30:18. Preobrat je sledil v drugem polčasu. Tretjo četrtino so Črnogorci dobili s 17:9, zadnjo pa z 22:13. Omar Cook je dosegel 20 točk, Nikola Vučević pa 15. Pri Ukrajini je bil prvo ime Oleksej Pečerov z 19 točkami.