Ivica Olić je bil junak tekme v Wolfsburgu. Razveselil je tudi številne prijatelje v Münchnu. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus je dvakrat izjemno izvedel prosti strel. Ob koncu prvega dela je zatresel mrežo, v 72. minuti pa je stresel prečko. Foto: EPA
Franck Ribery
Evropski nogometaš leta Franck Ribery je znova dokazal, da je v letošnji sezoni razred zase. Foto: EPA
Heung-Min Son
Heung Min Son, ki je vse do poletja blestel v dresu Hamburga, je nekdanje soigralce pokopal s hat-trickom. Foto: EPA

V soboto, 23. novembra, ob 18.30 bo na stadionu Westfalen veliki derbi nemškega prvenstva med Borussio in Bayernom, ki bo do konca jesenskega dela igral brez poškodovanega Bastiana Schweinsteigerja (operacija gležnja). Na ponovitev majskega finala Lige prvakov bodo Bavarci potovali s štirimi točkami prednosti.

Boateng v slogu odličnega napadalca
Na Allianz Areni so gostitelji povedli že v 4. minuti. Najprej je Philipp Lahm lepo podal v prazen prostor do Maria Mandžukića, vratar Marwin Hitz je stekel 20 metrov iz vrat in žogo izbil do sredine igrišča. Javi Martinez ga je skušal presenetiti s strelom s 40 metrov, a je Hitz žogo odbil v kot. Mandžukić je bil globoko v prepovedanem položaju, a sodnik Peter Gaglemann se je odločil za kot. Franck Ribery je poslal žogo v kazenski prostor, Dante jo je z glavo podaljšal, Jerome Boateng pa je v slogu najboljših napadalcev sprožil iz obrata in z levico poslal žogo pod prečko.

Augsburg je bil nemočen, Bayern je prevladoval vseskozi in tri minute pred odmorom je sijajni Ribery povišal na 2:0. Mojstrsko je izvedel prosti strel s 17 metrov, žogo je z desnico pospravil pod stičišče vratnice in prečke.

Drugi polčas le še formalnost
V drugem polčasu je vstopil še Arjen Robben, ki je v 88. minuti zapretil z glavo, a je Hitz odlično posredoval. V sodnikovem podaljšku je rezervist Thomas Müller z desne strani podal pred vrata, Matthias Ostrzolek je z roko odbil žogo, ki bi mu sicer šla naravnost v obraz. Z bele točke je končni izid postavil Müller.

Mojstrovina Reusa iz prostega strela
Borussia je v štirih dneh doživela novo hladno prho. V sredo je doživela grenak poraz proti Arsenalu doma (0:1). Rumeno-črni so ob koncu prvega polčasa povedli v Wolfsburgu. Ivica Olić je podrl Nevena Subotića, ki je moral z igrišča na nosilih. Prosti strel z 18 metrov je fantastično izvedel Marco Reus, ki je žogo z desnico zavrtinčil prek živega zidu.

Wolfsburg do popolnega preobrata
V 56. minuti je Ricardo Rodriguez izvedel prosti strel s polovice igrišča s strani, žogo je poslal proti vratom, Robin Knoche je skočil pred Romanom Weidenfellerjem in ga prelisičil, saj se ni dotaknil žoge, ki je letela naravnost v mrežo. Dortmundčani so bili šokirani, Wolfsburg pa je dobil zalet in dosegel ključni zadetek v 69. minuti, ko je Ivica Olić z izjemnim strelom od daleč z levico poskrbel za evforijo na razprodani Volkswagen Areni.

Borussia je vse moči usmerila v napad. Reus je v 72. minuti še enkrat sijajno izvedel prosti strel, a je zadel prečko. V živčni končnici je Lewandowski dvakrat padel v kazenskem prostoru. V 90. minuti ga je Rodriguez potisnil na tla v skoku, a je dr. Jochen Drees le zamahnil z roko.

Olić, ki je tri leta uspešno igral za Bayern, je tako razveselil nekdanje soigralce. V Münchnu so sicer celoten dan reklamirali kandidaturo za olimpijske igre leta 2022, občani bodo glasovali v nedeljo.