Celje v drugem polčasu napolnilo mrežo Izviđaća

Pivovarji so že na tekmi v gosteh dobili resno opozorilo, da gre za kakovostno zasedbo. Takrat so v samem zaključku izvlekli zmago, potem ko so bili praktično že v izgubljenem položaju, tudi tokrat pa so dvome o zmagovalcu razblinili šele v drugem delu tekme.

-1 Celjanov ob polčasu
Mladi igralci Izviđaća so dobro odprli dvoboj v Celju, povedli in vse do polovice prvega polčasa bežali za gol ali dva. To se je nadaljevalo tudi v drugih 15 minutah, ko je bil za celjsko obrambo nerešljiva uganka predvsem Ante Grbavac. Miha Zarabec je v 26. minuti izenačil na 13:13, a je David Mandić ob koncu prvega polčasa poskrbel, da so na odmor z golom prednosti odšli gostje.

Pivovarji prestavili v višjo prestavo
V drugem polčasu so gostje nadaljevali v svojem ritmu, Celjani pa vseskozi lovili gol priključka. Gal Marguč, Blaž Janc in Vid Poteko so do 40. minute preobrnili izid za vodstvo Celja z 22:20. Tudi v nadaljevanju so Celjani še naprej pritiskali in uspešno bežali, Marguč pa je v 43. minuti dvakrat zaporedoma zadel za vodstvo 27:22. Gostje so v zadnjih desetih minutah povsem popustili, Celjani pa tako vknjižili visoko zmago, šesto v sezoni. Pri domačih je bil z devetimi goli najučinkovitejši Žiga Mlakar, pri gostih jih je Grbavac zbral osem.