Delnice Green Baya so po poškodbi Aarona Rodgersa precej padle. Foto: Reuters
Adrian Peterson
Adrian Peterson je hiter tudi v dresu Arizone. Foto: Reuters

Podajalec Green Baya se je poškodoval na tekmi pri Minnesoti. Podobno kot pred štirimi leti je nalet končal z zlomljeno ključnico (na desni strani, s to roko meče), vodstvo kluba je že napovedalo, da letos ne bo več igral. Njegova zamenjava Brett Hundley je igral bistveno slabše, tekma se je končala z zmago Vikingov s 23:10. Obe ekipi imata razmerje zmag in porazov 4-2. A Packersi brez Rodgersa nimajo prav veliko možnosti.

Prvi poraz Kansasa
V Ligi NFL ni več neporaženih ekip. Pittsburgh je v gosteh presenetil Kansas City z 19:13. Jeklarji so odlično prilagodili igro, prejšnji teden je namreč Ben Roethlisberger vrgel kar pet prestreženih podaj, tokrat so največ asov položili v tek, kjer je Le'Veon Bell blestel (32 tekov za 179 jardov in en zadetek).

Peterson po selitvi blestel
Teden je bil v znamenju Adriana Petersona. V torek je dobil novega delodajalca, saj se je iz New Orleansa preselil v Arizono. Ob debiju so Cardinalsi ugnali Tampo Bay z 38:33, AP pa je zbral kar 134 jardov in dva zadetka. Gostitelji so na začetku drugega polčasa vodili že z 31:0, gostje pa so ostali brez poškodovanega podajalca Jameisa Winstona. V igro je vstopil Ryan Fitzpatrick, ki je skoraj zrežiral preobrat, saj je vrgel tri podaje za zadetek, Buccaneersi so samo v zadnji četrtini dosegli 27 točk, a preobrata jim ni uspelo dokončati.

Prva zmaga za Giantse
Tudi Petersonov zadnji delodajalec je blestel, New Orleans je namreč ugnal Detroit kar z 52:38. Chicago je v gosteh presenetil Baltimore in zmagal v podaljšku s 27:24. Za presenečenje so poskrbeli NY Giantsi, ki so v gosteh premagali Denver s 23:10 in se veselili sploh prve zmage v sezoni.