Zlatan Ibrahimović je mojster obvladovanja svojega telesa. Foto: Reuters

Zadetek ni pomagal - poraz Galaxyja s 3:5
16. september 2018 ob 06:59
Toronto - MMC RTV SLO

Eden najboljših nogometašev te generacije Zlatan Ibrahimović je dosegel nov mejnik - dosegel je svoj 500. zadetek v članski karieri.

Zadetek sicer ni pomagal LA Galaxyju do zmage, saj je na tekmi Lige MLS izgubil proti Torontu s 5:3. Gostitelji so začeli udarno, saj so po dobre pol ure povedli že s 3:0.

Rekordni in magični trenutek je prišel tik pred koncem prvega polčasa, Jonathan dos Santos je s 40 metrov žogo poslal v kazenski prostor, kjer se je Ibrakadabra obrnil in žogo z udarcem iz borilnih veščin poslal v vratnico, od te pa se je odbila v gol. Galaxy je na krilih čudovitega gola v podobnem ritmu nadaljeval tudi v drugem polčasu, ko je že v 59. minuti izenačil na 3:3, a gostitelji so do konca tekme zabili še dvakrat in zmaga je ostala doma.

LA Galaxy17

"Seveda ni dober občutek, da smo izgubili, a vesel sem za Toronto, saj bo za vedno ostal moja 500. žrtev," je bil v svojem samozavestnem slogu zadovoljen Zlatan Ibrahimović.

36-letni Šved je v Ligo MLS prestopil pred nekaj meseci, na 22 tekmah je dosegel 17 golov, s čimer je drugi strelec lige. Več jih je dosegel le Josef Martinez (28).

S. J.
mike1968
# 16.09.2018 ob 07:31
Ibra mojster! Res škoda, da ne igra v Evropi...
hevimental
# 16.09.2018 ob 08:54
Da da, res ste seljaki tuki. Z vsakim postom veci. Dec da gol za kapo dol, kavcarji pa modrovat nemudoma takoj. No sej, zato vam je kavc edini domet...

# 16.09.2018 ob 09:13
Kakšen gol-i.. Ibro jih je dal več, znan je potem in zaradi iznajdljivosti si zasluži vse spoštovanje.Takšni goli privabljajo množice ljudi, zato radi gledamo nogomet. Takšnih nogometašov , ki bi se znašli v vsakem trenutku , pa res ni veliko, izpostavil bi tu predvsem čarovnika z žogo Ronaldinha, pa v zgodovini nogometa pokojnega Crujfa...znali so z žogo !!! Kavčarji pa v jok in naval na minuse... brez razloga in debate, kar najbolje obvladate , sicer bi vsaj z Ibro igrali v MLS !
jcerovse
# 16.09.2018 ob 07:55
Tazga gola pa se ne!!!
starfucker
# 16.09.2018 ob 10:31
Ibra je nekoč izjavil, da če da gol, mora biti lep..

s temi goli

Tudi pri trolanju bi morali uporabljati slovenščino in ne azerbajdžanščine.

Aja, zgornja izjava je tudi pomensko netočna - Ibrakadabra ponovno udaril. :)
zozozo
# 16.09.2018 ob 13:27
Ja, itak, da je to čisto posran gol. Tako kot prejšnjih 499, ki jih je dal, vključno s tistimi škarjicami na reprezentančni tekmi proti Angliji.

Škoda samo, da se kateremu od naših igralcev nikoli tako ne vserje, pa magari 500 krat poskušajo.
GromHellscream
# 16.09.2018 ob 10:42
"Najbolj posran gol ever."

bi se strinjal, ce bi bil edini od teh 500ih... tako pa zal ne

RG8

The only player to have won 12 championships in four leagues: Eredivisie, Serie A, La Liga, Ligue 1[
One of the two players, along with Ronaldinho, to have scored at least a goal in Derby della Madonnina in Italy, El Clásico in Spain and Le Classique in France
One of the two players, along with Cristiano Ronaldo, to have scored a goal in every minute of a football match during their careers[
hepimen
# 16.09.2018 ob 13:32
Njemu se serjejo takle goli, večini kavčarjev se pa ne userje niti to, da bi jih sprejeli kot rezervo v ekipi 4. slovenske lige...

Predvidevam, da se tudi LeBronu serjejo koši, pa Rossiju se serje da ne pade z motorja, pa Federerju se serje, da žogica vedno prileti v njegov lopar.

# 16.09.2018 ob 12:45
The lion roars once again ...prevod ...lev je znova zarjovel. Ni glih ne :)))))
Madobromakaj
# 16.09.2018 ob 14:02
You gotta love Zlatan!
Bloodline
# 16.09.2018 ob 11:17
Čeprav ga ne maram, ker je bolan v glavo je treba priznat, da je mojster.
matep
# 19.09.2018 ob 15:56
SPEKTAKULAR
Bokisan
# 19.09.2018 ob 12:48
ibrakadabra > kjesi, kristina

tip je preportsto večji tako nogometaš kot človek!

# 16.09.2018 ob 10:58
Lep gol, zato moreš imeti odlične motorične sposobnosti. Tu kaj dosti trener ne pomeni, ampak je lahko zadovoljen, če ima takšnega nogometaša. Glede na leta odlično. Tudi Katanec je imel srečo, da imel takšno generacijo, ki si je sama želela največ. Katanec kaj dosti ni pomenil. Vidimo pa, da je Hitzfeld res naučil Švico igrati. Imam ga za velikega trenerja, ki je pustil nekaj za seboj. Katanec prav z nobeno drugo reprezentanco ni pomenil praktično nič. Makedonija ipd.
2px_orbitala
# 16.09.2018 ob 12:07
Aufbiks

Zaleti se nekam. Moja slovenščina je 90% pravilna, to je bilo rečeno pogovorno, malo po ljubljansko.
# 16.09.2018 ob 08:02
Modric je najboljsi. Za njem pa ronaldo in nato salah... Potem pa sledijo Kane, diego costa, vrsaljko...... Potem pa pocasi tisti, ki v nogometu dejanskon kaj naredijo :)
cricka
# 16.09.2018 ob 08:06
Eh, nivo te lige je tako nizek, da bi se jaz kdaj pa kdaj kakega pikno.
Matto123
# 16.09.2018 ob 08:24
No tak fantastičen pa tudi ni bil... več sreče kot pameti =)
# 16.09.2018 ob 08:37
Te goli Zlatana so 90% sreča. Ko mora pa zadeti iz veliko lepše priložnosti, pa zgreši cel gol.