Marcos Alonso je dosegel pravi evrogol. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte se je veselil velike zmage na Wembleyju in prvih treh točk v novi sezoni. Foto: Reuters

Chelsea je v lanski sezoni zbral sedem točk več od londonskega tekmeca, branjenja naslova pa ni začel uspešno, saj je v prvem krogu klonil pred Burnleyjem (2:3). Tottenham je sezono odprl z zmago v Newcastlu, prvič pa je odigral domačo tekmo državnega prvenstva na Wembleyju. Tottenham je pred tem dobil zadnjih 14 domačih tekem, od decembra lani, vse pa so bile odigrane na White Hart Lanu. Wembley jim ne diši preveč, saj so izgubili zadnje štiri tekme na tem slovitem stadionu.

Mojstrovina Alonsa s prostega strela
Prvo priložnost je imel Alvaro Morata, ki je v 5. minuti streljal mimo vrat. Gostje so povedli v 24. minuti, ko je Marcos Alonso s prostega strela velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu z levo nogo. Hugo Lloris je bil nemočen.

Kanu ni uspelo kronati velike premoči
Po pol ure igre je Harry Kane v samostojnem prodoru prišel do strela, a se je izkazal Thibaut Courtois. Belgijec je imel ogromno dela v zadnje četrt ure prvega dela. V 42. minuti je bil že premagan, vendar je žoga stresla vratnico. Modri so komaj dočakali konec prvega dela, ki je trajal kar 48 minut. Tottenham je imel veliko premoč (streli 13:4, v okvir 6:1, posest 64:36 %), a ob odmoru je zaostajal.
Na začetku nadaljevanja so imeli gostitelji pobudo, a dve veliki priložnosti je imel Chelsea. V 71. minuti je bil blizu Morata, tri minute zatem pa je Willian zadel vratnico.
Batshuayi vstopil in zabil avtogol
V 79. minuti je Antonio Conte izvedel menjavo napadalcev. Morato je zamenjal Michy Batshuayi. Tri minute zatem je Christian Eriksen s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je Batshuayi z glavo zatresel lastno mrežo. Gostitelji so dobili silovit zalet in krenili odločno po vse tri točke.
Alonso priigral prve tri točke v sezoni
Dve minuti pred koncem je Lloris slabo vrgel žogo izpred svojih vrat, David Luiz je prestregel žogo in na desni strani zaposlil Pedra, ki je sijajno podal pred vrata, kjer je Marcos Alonso matiral Llorisa.
Conte: Nikoli ni lahko začeti nove sezone po naslovu
Conte je skakal od navdušenja. Po porazu v uvodnem krogu je bil že pod pritiskom. "To je bila res velika zmaga. Nikoli ni lahko osvojiti treh točk proti Tottenhamu na gostovanju. Imajo res močno zasedbo. Prikazali smo pravi karakter, zelo smo trpeli v prvem polčasu, a imeli smo disciplino v igri in odlično koncentracijo. To je bila sijajna predstava. Zdaj moramo nadaljevati začeto delo," je bil zelo vesel Conte.

"Razmišljam le o dogajanju na zelenici, vse drugo me ne zanima. Imamo kar nekaj težav s poškodbami, a igralci so prikazali izjemen pristop. Nikoli ni lahko začeti nove sezone po osvojenem naslovu," je še dodal italijanski strokovnjak.