Paul Pogba je takole gol za vodstvo proslavil z Anderjem Herrero. Foto: Reuters
V dolgoletni karieri na klopi Arsenala je Arsene Wenger topničarje na Old Traffordu vodil na kar 27 tekmah, številne med njimi pa so že označene za legendarne. Pred tekmo se mu je s pozdravom ob zelenici poklonil tudi nekdanji tekmec in dolgoletni menedžer Manchester Uniteda sir Alex Ferguson. Foto: Reuters

Domači junak velike zmage, ki rdečim vragom zagotavlja nastope v Ligi prvakov prihodnjo sezono, je bil rezervist Marouane Fellaini, ki je v 91. minuti kronal pritisk rdečih vragov in po podaji Ashleyja Younga zadel z natančnim strelom z glavo. Gostitelji so povedli v 16. minuti. Paul Pogba je popeljal žogo pred nasprotnikov gol, podal Romeluju Lukakuju, ta je podal pred gostujoča vrata, kjer je Alexis Sanchez zadel okvir vrat, Pogba pa je neoviran iz bližine odbitek brez težav pospravil v mrežo. Še pred odmorom je Young v 42. minuti ob poskusu predložka zadel okvir vrat.

Arsenal, ki je zaradi tekem polfinala Evropske lige proti madridskemu Atleticu naredil kar osem zamenjav v začetni enajsterici, je izenačil v 51. minuti. Po ukradeni žogi in natančnem strelu je zadel nekdanji igralec rdečih vragov Henrik Mhitarjan. V osrčju obrambe je debitiral 21-letni Konstantinos Mavropanos.

City se bliža rekordu
V prvi tekmi dneva je novi prvak Manchester City prepričljivo slavil pri West Hamu z 1:4. Trenutno je četa Pepa Guardiole pri 102 doseženih zadetkih v sezoni, rekord je 103. City je prepričljivo izkoriščal nezbrano domačo obrambo. Leroy Sane je v 13. minuti zadel s pomočjo odbitka Patrica Evraja, v 27. minuti pa je zadetek v lastno mrežo dosegel še Pablo Zabaleta. V drugem polčasu sta zmago potrdila Gabriel Jesus in Fernandinho.

Firmino podaljšal z Liverpoolom
Vodstvo Liverpoola je podaljšalo pogodbo z brazilskim napadalcem Robertom Firminom do leta 2023. Zdajšnja pogodba enega ključnih členov v Liverpoolovi ekipi bi se iztekla leta 2020. Šestindvajsetletni Firmino je v tej sezoni dosegel 27 golov na 50 tekmah in je dal velik delež k uvrstitvi Liverpoola v polfinale Lige prvakov. "To je bila lahka odločitev. V klubu so me neverjetno dobro sprejeli, napredoval sem s podporo celotne ekipe. Zelo sem srečen tukaj," je za spletno stran Liverpoola povedal Firmino.