26-letni Nemec Pascal Gross je bil junak večera na stadionu Amex. Foto: Reuters
Anthony Martial in soigralci niso imeli svojega večera. Foto: Reuters

Gostitelji so 4. marca ugnali Arsenal z 2:1, nato pa na sedmih tekmah zapored niso zmagali in obstanek ni bil zagotovljen. Navijači so bili po odmevni zmagi seveda evforični, letos so prvič po letu 1983 gledali tekme angleške elite, ki bo prihajala v Brighton tudi v sezoni 2018/19.

Marouane Fellaini, ki je v nedeljo odločil srečanje proti Arsenalu na Old Traffordu v 91. minuti (2:1), je že v tretji minuti zatresel mrežo Brightona, vendar je bil v prepovedanem položaju. Gostitelji so imeli najlepšo priložnost v 20. minuti, strel Glenna Murrayja je obranil David de Gea.

Odločitev je padla v 57. minuti, ko je Jose Izquierdo sijajno prodrl v kazenski prostor in z leve strani podal pred vrata, kjer je Pascal Gross streljal z glavo. Marcos Rojo je žogo izbil, a je tehnologija na golovi črti takoj zaznala, da je žoga prešla črto in sodnik Craig Pawson je pokazal proti sredini igrišča.

Rdeči vragi so bili razglašeni, a še vedno ostajajo na drugem mestu. Njihov glavni cilj je finale Pokala FA proti Chelseaju na Wembleyju 19. maja.

Stoke izpadel po desetih letih
Stoke City je po porazu proti Crystal Palacu z 1:2 izpadel iz Premier lige, medtem ko so si gostje zagotovili obstanek. Stoke je izpadel po desetih letih v Premier ligi.