Trojica Neymar, Edinson Cavani in Kylian Mbappe je bila nerešljiva uganka za Bayern. Foto: Reuters
Dani Alves je že v 2. minuti matiral vratarja Svena Ulreicha. Foto: Reuters
Alvaro Morata in Jan Oblak
Jan Oblak je moral dvakrat pobrati žogo iz mreže. Foto: Reuters
Michy Batshuayi
Michy Batshuayi - junak zmage Chelseaja na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: Reuters
Sebastian Coates
Sebastian Coates je v Lizboni v 49. minuti nesrečno premagal svojega vratarja Ruia Patricia. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v Torinu načel mrežo Olympiacosa. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je v Bakuju povišal vodstvo Rome na 0:2. Foto: Reuters

PSG je na Parku princev prvič udaril že v 2. minuti, ko je po akciji Neymarja na robu kazenskega prostora in nizki podaji v prazen prostor Svena Ulreicha matiral osamljeni Dani Alves. V 31. minuti je na 2:0 z lepim strelom pod prečko povišal Edinson Cavani. Končni izid je v 62. minuti iz bližine po odbiti žogi postavil Neymar, potem ko je večji del dela opravil Kylian Mbappe in izigral Bayernove branilce. Mbappe, najboljši igralec tekme, je podal tudi Cavaniju pri drugem golu.
Pri gostih so Mats Hummels, Arjen Robben in Franck Ribery začeli na klopi, od te trojice je igral le Nizozemec v zadnjih 20 minutah. Najlepšo priložnost so imeli Bavarci v 19. minuti, ko se je po močnem polvoleju Javija Martineza izkazal vratar Alphonse Areola in izbil žogo čez prečko. To je bilo najboljše obdobje Bayerna.
Oblaka premagala Morata in Batshuayi
Stadion Wanda Metropolitano v Madridu je prvič gostil tekmo Lige prvakov. Jana Oblaka je v prvem polčasu po strelu Edena Hazarda rešila vratnica, nato pa je v 40. minuti Atletico iz prve prave priložnosti povedel z zadetkom Antoina Griezmanna z 11-metrovke, ko je pri strelu iz kota David Luiz v kazenskem prostoru za dres vlekel Lucasa Hernandeza. Gostitelji so bili nato tudi blizu povišanja vodstva, toda srečanje se je v nadaljevanju obrnilo v drugo smer.
V 60. minuti je Alvaro Morata po predložku Hazarda izenačil z glavo, za tri točke Chelseaja pa je že nekaj sekund po izteku predvidenega triminutnega sodnikovega podaljška poskrbel rezervist Michy Batshuayi, ki je na igrišče prišel v 82. minuti namesto Morate. Iz bližine je zadel po podaji Marcosa Alonsa. To je prvi domači poraz Atletica po septembru 2015.
"Petarda" v mreži Benfice
Izstopa tudi visok poraz Benfice v Baslu kar s 5:0, medtem ko je Manchester United v Moskvi zanesljivo opravil s CSKA-jem (1:4).
V skupini D je Barcelona po zapravljenih priložnostih Luisa Suareza in Lionela Messija v prvem polčasu z avtogolom Sebastiana Coatesa v 49. minuti z 0:1 ugnala Sporting. V 71. minuti je vratar Marc-Andre ter Stegen s sijajno obrambo po strelu Bruna Fernandesa preprečil izenačenje.
Juventus je bil doma z 2:0 boljši od Olympiacosa. Strelca v drugem polčasu sta bila rezervist Gonzalo Higuain, ki je mrežo zatresel devet minut po vstopu na zelenico, in Mario Mandžukić. V prvem delu je Grke rešila vratnica.