Valter Birsa je sijajno začel novo sezono. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je pred sezono v Torino prišel iz Napolija. Foto: Reuters
Diego Perotti
Diego Perotti je dvakrat zadel z 11-metrovke ob zmagi Rome nad Udinesejem s 4:0. Foto: EPA

Šempetrc, ki je pred dvema tednoma dopolnil 30 let, je najprej zadel v 49. minuti, končni izid pa je postavil v 81. minuti.
Prvič je akcija stekla po desni strani, nato je žoga prišla do Birse sredi kazenskega prostora, kjer je "posedel" Danila D'Ambrosia in Andreo Ranocchio ter s sedmih metrov z desnico zatresel mrežo rojaka. Še lepši je bil gol 10 minut pred koncem tekme, ko je Birsa s prsmi sprejel odbito žogo iz kazenskega prostora, si jo ob Garyju Medelu z levo nogo nastavil na desnico in jo s svojo slabšo nogo z več kot 20 metrov s polvisokim strelom natančno poslal v polno ob levi vratnici Handanovićevih vrat.
Frank de Boer, ki je šele pred dvema tednoma sedel na klop Interja, je lahko zaskrbljen pred nadaljevanjem sezone, saj so bili njegovi varovanci tako rekoč nenevarni. Za slabo se je izkazala tudi izbira igre s tremi branilci.

V 2. krogu francoskega prvenstva se je med strelce vpisal tudi Robert Berić. Ob zmagi St. Etienna nad Montpellierjem s 3:1 je v 85. minuti postavil končni izid. Igral je od 76. minute.

Ilićić podal iz kota za zadetek Fiorentine
Že v soboto je rezervist Gonzalo Higuain v 75. minuti odločil derbi prvega kroga med Juventusom in Fiorentino. Josip Iličić je za goste ob porazu z 2:1 igral do 80. minute.
Argentinec je potreboval samo devet minut, da se je vpisal med strelce na svoji prvi tekmi v Serie A v dresu stare dame. Zadel je ob prvem dotiku žoge. Po prvem polčasu je Juve vodil z 1:0, vendar bi bila lahko prednost ob odmoru višja. V 37. minuti je Giorgio Chiellini podal, z glavo pa je mrežo zatresel Sami Khedira. Fiorentina ni zapretila niti enkrat.

V drugem delu je Juventus nekoliko popustil, gostje pa so v 70. minuti izenačili po strelu iz kota. Izvajal ga je Iličić, z glavo je v polno meril Nikola Kalinić. Pet minut pozneje je po akciji Kwadwa Asamoaha in Khedire sledil zmagoviti zadetek Higuaina, ki je bil na pravem mestu pred vrati in žogo poslal v mrežo z levico.