Stjepan Caban je  nekaj minut pred koncem postavil končni izid v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Stjepan Caban je nekaj minut pred koncem postavil končni izid v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Mura 05
Mura je ujela Hit Gorico pri 15 točkah. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

V 11. krogu Prve lige si je bila v nedeljo odigrana še ena tekma, Triglav in Rudar sta se v Kranju razšla brez golov. Že v soboto je Olimpija s 3:1 premagala Luko Koper, CM Celje pa s 3:0 Domžale.
Handanović najboljši v domači vrsti
Tekma v Mariboru je bila v 49. minuti zaradi težav z razsvetljavo prekinjena za več kot pol ure. "Mrk" so gostitelji že prej doživeli tudi na igrišču. V 14. minuti je Nafto v vodstvo povedel v Lendavo posojeni član Maribora Joao Gabriel Da Silva z lepim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora v desni spodnji kot.
Jasmin Handanović je v nadaljevanju tekme z nekaj sijajnimi obrambami preprečil nov zadetek gostov. V prvem polčasu je ustavil strel Rolanda Polareczkega in poskus Arpada Vaša s 30 metrov, v drugem pa še en strel Polareczkega z glavo in Vaša od daleč. Vodstvo Lendavčanov, ki so bili zelo nevarni iz protinapadov, je poskušal povišati tudi Boštjan Zelko, a je njegov strel zletel mimo vrat. V 87. minuti je Handanović vendarle drugič klonil, na 2:0 je s približno 10 metrov z volejem z desne strani povišal Stjepan Caban.

Jalovi napadi vijoličastih
Mariborčani so imeli edino priložnost v prvem polčasu v 30. minuti, ko je Željko Filipović lepo podal do Marcosa Tavaresa, žoga pa je po njegovem strelu z 20 metrov zletela tik ob vratnici. Po odmoru je mariborski trener Darko Milanič malce osvežil zasedbo, namesto Gorana Cvijanovića in Etiena Velikonje sta na zelenico prišla Matic Črnic in Dalibor Volaš.
Vijoličasti so pletli mrežo pred vrati Lendavčanov, a precej jalovo napadali. Najlepšo priložnost je zapravil Tavares v 62. minuti, ko je streljal z glavo, toda Aleš Ajlec je bil na mestu.

Neučinkoviti Novogoričani
Sobočani od prihoda trenerja Anteja Šimundže še niso okusili grenkobe poraza. Neporaženi so ostali še na peti tekmi zapored, čeprav v njihovi ekipi ni bilo reprezentantov do 19 let Mitje Lotriča in Erika Janže. Bolje so tekmo začeli Novogoričani, domača obramba je imela veliko dela predvsem s hitrim Vicentejem. V 23. minuti pa so se vodstva veselili gostitelji. Aris Zarifović je s prekrškom ustavil Nusmirja Fajića, iz enajstmetrovke pa je zadel Mate Eterović. Do konca polčasa so bili znova bolj nevarni gostje, vendar jim ni uspelo izenačiti.

Tudi v drugem polčasu so imeli varovanci Mirana Srebrniča kar nekaj lepih priložnosti, vendar je bil vselej na mestu junak tekme Aleš Luk. V 60. minuti je z izjemnim posredovanjem ustavil strel Vicenteja, dvajset minut pred koncem poskus iz polvoleja Alena Jogana, malo pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa še stoodstotno priložnost Sandija Arčona.

Priložnosti kar nekaj, zadetkov ni bilo
Kranjčani so proti Rudarju osvojili prvo točko na domačem igrišču, Velenjčani pa prekinili niz treh zmag. V prvem polčasu so imeli gostje žogo več časa v svoji posesti, a si niso pripravili nobene omembe vredne priložnosti. Več jih je na drugi strani imel Triglav (David Bunderla, Tine Zornik, Anže Jelar, Alen Čoralić).
"Knapi" so drugi polčas začeli bolj obetavno, že v drugi minuti nadaljevanja je močan strel sprožil Luka Majcen. Domača vrata so nato ogrozili še Luka Žinko, Elvis Bratanović in Amel Mujaković, a rezultat se ni spremenil. V 76. minuti se je triglavan Leon Košnik sam znašel pred Bobanom Savićem, a ga je le nastreljal. V končnici je bilo še nekaj strelov na obeh straneh, vendar se mreži nista zatresli.

11. krog:
MARIBOR - NAFTA 0:2 (0:1)
4.500; Da Silva 11., Caban 87.

Maribor:
Handanović, Filipović (70./Jelić), Milec, Tavares, Velikonja (46./Volaš), Cvijanović (46./Črnic), Potokar, Rajčević, Viler, Lesjak, Berić.
Nafta: Ajlec, Matjašec, Jerebic, Zelko (69./Jovanović ), Tomažič Šeruga, Da Silva (88./Sreš), Polareczki, Levačič (25./Korošec), Caban , Vaš, Raduha .

TRIGLAV - RUDAR 0:0
400 gledalcev
Triglav: Gracar, Smolej, Ovčina, Brajič, Krcić, Dolžan, Jelar (72./Romič), Najdenov, Zornik (57./Košnik), Čoralić, Bunderla (85./Burgar).
Rudar: Savić, Mujaković , Jeseničnik, Trifković, Majcen (64./Črnčič), Berko, Žinko, Bratanović , Tolimir (80./Rošer), Dedić, Stojnić.

MURA 05
- HIT GORICA 1:0 (1:0)
2.800; Eterović 23./11-m
Mura 05: Luk , Cipot, Bohar (65./Bohar), Horvat, Fajić (89./Sprečo), Ošlaj , Eterović, Rep (77./Kouter), Dodlek, Maruško, Kous.
Hit Gorica: Simčič, Zarifović , Kovačević, Vicente, Galešić (84./Stojanović), Plut (80./K. Jogan), N. Mevlja, M. Mevlja, Širok, A. Jogan, Žigon (61./Arčon).

CM CELJE - DOMŽALE 3:0 (0:0)
500; Popović 51., Bezjak 56., Kotnik 91.

OLIMPIJA - LUKA KOPER 3:1 (3:0)
600; Čadikovski 13., Vršič 27., 40.; Hadžić 77.
MARIBOR 11 6 3 2 23:14 21 OLIMPIJA 11 6 3 2 20:14 21 RUDAR 11 5 3 3 18:14 18 HIT GORICA 11 4 3 4 15:9 15 DOMŽALE 11 4 3 4 14:15 15 MURA 05 11 4 3 4 9:14 15 CM CELJE 11 3 3 5 15:15 12 NAFTA 11 3 3 5 12:12 12 TRIGLAV 11 3 2 6 5:18 11 LUKA KOPER 11 1 6 4 9:15 9