Igralci Gorice so v Köbenhavnu povsem utišali domače navijače. Na sliki pri pripravi na prosti strel.
Veselje po koncu tekme je bilo neizmerno.
Veselje igralcev Shelbourna po vodstvu z 1:0.

Po porazu 2:1 in skromni igri na prvi tekmi je le malokdo verjel v napredovanje Gorice, kaj šele zmago s 5:0. Besede, da ne bo predaje, so izzvenele kot fraza, vendar pa so že uvodne minute na stadionu Parken pokazale, da možnosti so.

Jani Šturm je v četrti minuti zgrešil nemogoče, a se je v 27. minuti odkupil z mojstrsko akcijo. Po dvojni podaji s Sašo Raničem je goriški napadalec dvignil žogo prek vratarja Kihlstedta, Aleksandar Rodič pa jo je le še potisnil v prazno mrežo in zadel za 1:0.

Slovenski prvaki so v prvem polčasu povsem nadzorovali igro na sredini igrišča, Köbenhavn pa v tem delu razen strela Möllerja v 24. minuti ni pokazal ničesar. Boljšo igro so igralci Gorice kronali v 40. minuti. Ponovno je udaril Šturm, ki se je sam znašel pred vratarjem Kihlstedtom in ga v slogu največjih mojstrov preigral in po tleh zatresel mrežo.

Stadion Parken je obnemel, Gorico pa je prednost še bolj motivirala. Admir Kršič je po lepem prodoru in podaji Rodiča nastreljal le vratarja, ki je odbil žogo v kot. Po strelu s kota pa nov šok za gostitelje. Miran Srebrnič je podajo na prvo vratnico z glavo preusmeril v daljši vratarjev kot.

V drugem polčasu je bilo pričakovati silovit napad danskih prvakov, toda zgodilo se je prav nasprotno. Gorica je zdržala začetni nalet, po protinapadu pa je Rodič iz oči v oči po tleh premagal nemočnega Kihlstedta. Pri izidu 4:0 so obupali tudi domači navijači, ki so vse bolj negodovali nad jalovimi napadi Köbenhavna ter z aplavzom nagrajevali akcije Goričanov.

Varovanci Pavla Pinnija so povsem umirili gostitelje in prežali na protinapade. Po hitri kombinaciji Andreja Komca in Aleša Puša je Šturm še drugič na tekmi zatresel mrežo.

Zgrožene gledalce bo še dolgo tlačila mora. Kakšen Monako, premočna je bil neznana Gorica, ki je spisala novo slovensko nogometno pravljico. Doslej je večji uspeh na klubskem področju uspel le Mariboru, ki je igral v Ligi prvakov.

Izjava Pavla Pinnija: "Fantom za uspeh lahko le čestitam. Ko smo zadeli prvi gol, sem verjel, da lahko izločimo Dance. Žoga nam je stekla, igralci so stalno ogrožali nasprotnikov gol, zato sem tekmo spremljal povsem miren."

Od Slovencev uspešen še Nastja Čeh
V drugem predkrogu sta nastopila še Nastja Čeh (Club Brugge) in Suad Filekovič (Hajduk). Uspešen je bil le Čeh - Brugge je tudi na povratni tekmi premagal Lokomotivo Plodiv iz Bolgarije (4:0), strelec zadnjega zadetka na tekmi pa je bil prav slovenski reprezentant. Slabše se je godilo Suadu Filekoviču s Hajdukom, saj jih je irski Shelbourne doma premagal z 2:0 in jih izločil.

Navijači Hajduka (Torcida), ki so pred dnevi prekinili trening, so igralcem Hajduka zagrozili, naj se brez zmage ne vračajo z Irske. Bodo grožnje, da bodo v nasprotnem primeru pretepli igralce Hajduka, uresničili?

Köbenhavn      0 - 5       HIT GORICA                       Rodič 27., 53.
Šturm 40., 78. Srebrnič 45. ----------------------------------------- Kihlstedt Pirih Jacobsen Srebrnič Svensson Mavrič Tobiasen Kokot Saarinen Živec Bergvold Komac Silberbauer *** Kršič * Nörregaard Puš Bech * Ranič Santos ** Rodič *** Möller Šturm **
------------------------------------------
* 55./Fredgaard * 70./Šabec ** 62./Jonson ** 85./Burgič *** 68./Van Heerden *** 90./Panič 15.000; Sodnik: Gerald Lehner (Avstrija)
Liga prvakov - 2. predkrog, povratne tekme:
*
Köbenhavn - HIT GORICA 0:5 (0:3) 2:1
Rodič 27., 53., Šturm 40., 78., Srebrnič 45.

* - izidi prvih tekem
POKAL INTERTOTO                        POLFINALE, povratne tekme                                                  *  SCHALKE 04 - Esbjerg/DAN 3:0 (1:0) 3:1 Hanke 11., Altintop 54., Asamoah 63.                                          Slaven Belupo - LILLE    1:1 (1:0) 0:3 Pejić 4.; Mančev 52.                                                          Nantes - LIBEREC         2:1 (2:1) 0:1 Yapi-Yapo 6., 44.; Hološko 21.                                                Hamburger - VILLARREAL   0:1 (0:0) 0:1 Jose Mari 69.                                                                 ATLETICO (M) - OFK Beog. 2:0 (1:0) 3:1 Torres 10., Aguilera 50.                                                      LEIRIA - Racing Genk     2:0 (2:0) 0:0 Felicio 23., Edson 45.                                                                 * - izidi prvih tekem