Derbi je odločil Egor Prucev z mojstrskim zadetkom v 59. minuti. Celjani drugi naslov državnih prvakov proslavljajo na najlepši način – pred in z domačimi navijači. Foto: www.alesfevzer.com

Čeprav Celjanom ni bilo treba zmagati, pa je trener Damir Krznar že pred tekmo poudarjal, da bodo njegovi varovanci agresivni proti Ljubljančanom. Zadostoval jim je remi, toda na koncu so z zmago potrdili naslov, drugega v klubski zgodovini. Prvega so grofje osvojili v sezoni 2019/20.

Olimpija podjetnejša v prvem polčasu
V uvodnih 25 minutah ni bilo izrazitih priložnosti na nobeni strani. Olimpija je bila nekoliko nevarnejša, imela je tudi en strel v okvir vrat – streljal je David Sualehe, toda poti do mreže ni našla.

Celjani, pri katerih je zaradi zdravstvenih težav manjkal kapetan Denis Popović, so prvič zapretili v 18. minuti, ko je z roba kazenskega prostora poskusil Egor Prucev.

V 28. minuti je Nemanja Motika streljal od blizu, njegov strel ni bil močen, tako da je Matko Obradović, ki je v celjskih vratih dobil prednost pred Matjažem Rozmanom, branil brez težav.

Florucz je v 31. minuti podal Agustinu Doffu, toda Obradović znova ni imel veliko dela. Olimpija je ob izteku prvega polčasa spet začela pritiskati, v 39. minuti je tako Suaelehe streljal od blizu, Obradović pa je branil.

Olimpija je imela v prvem polčasu deset strelov, tri v okvir vrat, Celje pa tri strele, nobenega v okvir vrat.

Celjani do zlatega zadetka
Začetek drugega dela prav tako ni prinesel posebnih sprememb v igri, pravih priložnosti ni bilo.

Egor Prucev je v 59. minuti ob prvi pravi priložnosti Celja – prvi celjski strel v okvir vrat – mojstrsko streljal z vrha kazenskega prostora, natančno je meril v zgornji desni kot in Celjani so povedli z 1:0. To je peti zadetek Pruceva v letošnji Prvi ligi.

Obradović je v 70. minuti prebral Admirja Bristrića, ki se je po lepi dolgi podaji znašel iz oči v oči s celjskim vratarjem. Timi Max Elšnik je nato streljal z vrha kazenskega prostora, žoga pa je končala za golom. Celjani so brez težav nadzirali potek igre, v 89. minuti so navijači Celja zavzdihnili, ko je Sunday Adetunji streljal s 13 m, a je zadel vratnico.

Najlepša zmaga Celjanov
"Najlepše je na koncu zmagati proti tekmecu, ki nas je lovil vso sezono. Pred tekmo smo se dogovorili, da ne bo nobenega taktiziranja, šli smo na zmago. V prvem polčasu nas je Olimpija dobro lovila na sredini igrišča, imela je še dovolj moči. V drugem polčasu smo bili boljši in mirno smo tekmo pripeljali do konca. Najlepše je igrati pred polnimi tribunami, zato smo iztisnili zadnji atom moči," je v pogovoru za Val 202 poudaril Žan Karničnik, ki je bil leta 2017 že prvak z Mariborom, štiri leta zatem pa se je veselil naslova še z Muro.

Kapetan Denis Popović je v pogovoru za Val 202 pohvalil soigralce, "ki so danes igrali za klub, deloma pa tudi zame". "Hvala jim, mislim, da smo si naslov zaslužili," je dodal in pojasnil, da ga po težavah zaradi rane na požiralniku do popolnega okrevanja čaka še nekaj tednov.

Eden tistih, ki je s svojimi dobrimi igrami v obrambi nase opozoril selektorja Matjaža Keka, je tudi David Zec. "Zelo sem ponosen na ekipo. Celo sezono smo igrali fenomenalno, s celjskim rekordom točk jo bomo tudi končali. Mislim, da smo danes zasluženo zmagali in zasluženo postali prvaki."

"Celje je prvak, držali smo prvo mesto od začetka sezone. Čestitke igralcem, ki so junaško odigrali vse to obdobje. Bilo je nekaj vzponov in padcev, a brez posebnosti. Verjamemo pa, da bomo še močnejši. Čestitke tudi Rieri in Pilipčuku, ki sta začela to zgodbo, vodstvu in drugim. V celotni sezoni nismo doživeli dveh zaporednih porazov. Ko je tako, se zgodijo dobre stvari," je za Šport TV po tekmi dejal trener Damir Krznar.

Celjani bežijo na +12
Tri kroge pred koncem imajo Celjani, ki so na vrhu lestvice celotno sezono z izjemo prvih dveh krogov, 12 točk več od zeleno-belih. Te še čaka boj za drugo mesto, tretjeuvrščeni Maribor za njimi zaostaja za tri točke. Jasno pa je že, da bodo vsi trije igrali v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni.

V naslednjem krogu bo Celje v soboto gostovalo v Mariboru, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Muro.

Celjani pred več kot 7000 gledalci ugnali Olimpijo in proslavili naslov
Karničnik: Bili smo dominantni skozi celotno sezono

Mijić dvakrat za Rogaško, Petriško in Jurić pa za Koper
Na drugi nedeljski tekmi sta Rogaška in Koper remizirala (2:2).

Rogaška je povedla v 20. minuti. Po dolgi podaji v kazenski prostor je Thalisson podal pred vrata, kjer je bil Patrik Mijić, ta pa je žogo samo potisnil v mrežo. Ob izteku prvega polčasa so Koprčani izenačili, Petar Petriško je streljal iz prve z okoli 20 m, dosegel je evrogol. Iz podobnega položaja kot Petriško je zadel Mijić za novo prednost Rogaške (2:1). Ta ni trajala dolgo. Luka Kambić je namreč v kazenskem prostoru na tla zrušil Denija Jurića in sodnik je dosodil najstrožjo kazen. Deni Jurić je uspešno izvedel 11-metrovko za novo izenačenje (2:2), tega pa nobena izmed ekip ni izničila do konca tekme.

Medtem ko je Koper varen na sredini lestvice, pa varovanci Oskarja Drobneta, ki so se pred dnevi prebili v svoj prvi finale pokalnega tekmovanja, v katerem bodo konec maja igrali z Gorico, še lovijo matematično varnost za nadaljevanje igranja v Prvi ligi. Slatinčani imajo zdaj 33 točk, pet več od Radomelj, s katerimi se bodo merili v naslednjem krogu v gosteh, in šest več od Aluminija, ki pa ima še tekmo v dobrem. Z njim bo Rogaška igrala v predzadnjem (35.) krogu.