Mario Mandžukić je najprej zadel za vodstvo Hrvaške, nato pa igral z roko, kar je pomenilo enajstmetrovko za Italijo. Foto: Reuters
Antonio Candreva
Antonio Candreva je z bele točke izenačil. Foto: Reuters
Edin Višća
Edin Višća je dosegel dva gola za zmago BiH-a nad Izraelom s 3:1. Foto: Reuters
Islandija
Še naprej odlično igra Islandija, ki je z golom Kolbeinna Sigthorssona ugnala Češko z 2:1 in prevzela vodstvo v skupini. Foto: Reuters
Candreva z enajstmetrovke izenačil
Buffon ubranil 11-m Mandžukiću
Razveljavljen gol Italije in zadetek Mandžukića

Hrvati tako tudi v osmem medsebojnem srečanju proti Italiji ostajajo neporaženi. Zaradi rasističnih izpadov hrvaških navijačev proti Norvežanom so tokrat tribune samevale. Oba gola (Mario Mandžukić; Antonio Candreva) sta padla že v prvem polčasu. Nadaljevanje je bilo precej slabše.

Hrvati so imeli že v 8. minuti priložnost za vodstvo. Davide Astori je naredil prekršek nad Dariem Srno, sodnik Martin Atkinson pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvajal Mario Mandžukić, a mu jo je Gigi Buffon ubranil.

Razveljavljen gol El Shaarawyja
Dve minuti pozneje je na drugi strani Stephan El Shaarawy zatresel mrežo Danijela Subašića, a je bil zadetek zaradi domnevnega ofsajda razveljavljen. Sodniška odločitev je bila sporna, saj iz posnetka ni bilo razvidno, ali je šlo res za nedovoljeni položaj.

Mandžukić popravil napako
Italijani so se prepirali s sodnikom Atkinsonom, Hrvati pa so izpeljali bliskovit protinapad, v katerem je Ivan Rakitić z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Mandžukić z nekaj metrov poslal žogo za hrbet Buffona.

Candreva izenačil po roki Mandžukića
Hrvati so imeli malo pozneje še eno lepo priložnost, a je Ivica Olić za las zgrešil žogo. V 36. minuti pa so Italijani izenačili. Andrea Pirlo je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žogo z roko odbil Mandžukić, kar je pomenilo enajstmetrovko. Izvajal jo je Antonio Candreva in žogo v slogu "panenke" poslal v mrežo. Tik pred koncem polčasa se je Graziano Pelle po dolgi podaji sam znašel pred Subašićem, a je ta dobil dvoboj na "štiri oči".

Slab drugi polčas brez golov
Drugi polčas je bil ob že tako komornem vzdušju na stadionu slabši. Polpriložnosti so bile redke. Nekaj več želje so pokazali Italijani. Pirlo je tako z roba kazenskega prostora meril čez vrata. Na drugi strani je bil enako neuspešen tudi Ivan Rakitić. Do konca se mreži nista več zatresli. V 90. minuti je bil pri Hrvatih zaradi drugega rumenega kartona izključen Dario Srna. Še statistika: posest žoge 57:43 in streli v okvir vrat 5:4 - oboje v korist Italije.