Luis Muriel je z 18 zadetki najboljši strelec Atalante v tej sezoni in celo najučinkovitejši strelec Serie A, saj pogosto vstopa s klopi in v povprečju gol doseže vsakih 64 minut. Enega manj je zbral Duvan Zapata, Josip Iličić pa je pri številki 15. Foto: EPA

Edini zadetek na uvodni tekmi 35. kroga italijanskega prvenstva je z natančno odmerjenim strelom s 14 metrov v 62. minuti dosegel Kolumbijec Luis Muriel. Na igrišče je prišel na začetku drugega polčasa. Podal mu je Duvan Zapata.

Že predtem so nogometaši obeh moštev kot po tekočem traku zapravljali priložnosti. Še najbližje zadetku je bil nekdanji član Atalante, ki zdaj igra za Bologno, Moussa Barrow. V prvem polčasu je s prostega strela zadel prečko, pripravil pa si je še nekaj priložnosti iz ugodnih položajev.

Vseeno varovanci Siniše Mihajlovića niso prišli do zadetka, s čimer ostajajo na 10. mestu lestvice. Dvoboj je sicer zaznamovalo tudi glasno prerekanje med obema trenerjema ob koncu prvega polčasa. Sodnik je Giana Piera Gasperinija zaradi dveh rumenih kartonov izključil, Mihajlović pa jo je odnesel z rumenim kartonom.

Atalanta je v tej sezoni zbrala že 74 točk, s čimer je tri kroge pred koncem izboljšala svoj rekord iz sezone 2016/17, ki jo je sklenila z 72 točkami.

Bologna je na trideseti tekmi zapored prejela najmanj en zadetek.

RK: Bourabia 45./Sassuolo

Zlatan Ibrahimović je z dvema zadetkoma po dveh podajah Hakana Calhanogluja odločil tekmo Sassuolo - Milan (1:2). Rdeče-črni so na zadnjih šestih tekmah petkrat zmagali in enkrat remizirali, na devetih srečanjih po premoru zaradi pandemije novega koronavirusa pa še niso izgubili. Po tekmi so iz Milana sporočili, da Stefano Pioli ostaja trener, pogodbo je podaljšal do junija 2022. V klub je prišel oktobra lani. Nemec Ralf Rangnick, nekdanji trener Schalkeja, Hoffenheima in Leipziga, ki je bil na pragu Milana, tako ne bo sedel na njegovo klop. Sassuolo je klonil prvič po osmih tekmah oziroma 21. juniju, ko ga je s 4:1 premagala Atalanta. Foto: EPA