Paulo Dybala je takole dosegel prvi zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Argentinec je nato z bele točke domačega vratarja premagal še dvakrat. Foto: Reuters
Cheick Diabate (desno) je dvakrat zatresel mrežo Juventusa, a to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Benevento ostaja prikovan na dno lestvice italijanskega elitnega nogometnega prvenstva. Foto: Reuters

Ta je staro damo v vodstvo popeljal že v 16. minuti, ko je po podaji Juana Cuadrada z roba kazenskega prostora krasno žogo plasiral v zgornji desni kot nemočnega vratarja Christiana Puggionija. Toda že osem minut pozneje je izid izenačil Cheick Diabate, ki je žogo po podaji z leve strani v mrežo pospravil na golovi črti.

Vseeno so gostje iz Torina na odmor odšli v prednosti, v drugi minuti dodatka glavnega sodnika Fabrizia Pasquaja se je še drugič med strelce vpisal Dybala. 24-letni Argentinec je zadel z bele točke. Gostitelji so izid znova izenačili v uvodnih minutah drugega polčasa, še drugič je vratarja Wojciecha Szczesnyja premagal Diabate, ki je z glavo zadel po predložku iz kota.

Trenutek odločitve je nato sledil v 73. minuti. Benito Nicolas Viola, ki je iz kota podal za izenačujoči zadetek Beneventa, je v lastnem kazenskem prostoru storil prekršek za najstrožjo kazen, Pasqua je pokazal na belo točko, z 11 metrov je vratarja v napačno smer poslal Dybala in dosegel hat-trick. Zmago Juventusa je v 83. minuti podvojil Douglas Costa, prodrl je po desni strani, si pripravil prostor za strel, nato pa s 16 metrov žogo neubranljivo poslal v mrežo za končnih 4:2.