Juventus je bil na robu poraza, a je ob koncu dosegel dva gola in zmagal s 3:2. Mož odločitve je bil napadalec Gonzalo Higuain, ki je dosegel 16. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Buffon na tleh, Icardi v zraku. Inter vodi z 2:1. Foto: Reuters
Samir Handanović je ob koncu tekme moral dvakrat po žogo v svojo mrežo. Foto: Reuters
Veselje Gianluigija Buffona. Foto: Reuters

v Serii A, a boj za "scudetto" še ni dobljen.

Derbi vseh derbijev je postregel s kar petimi zadetki. Inter, ki je igral z igralcem manj že od 18. minute, je vodil vse do 87. minute, ko je padel gol za izenačenje (2:2), dve minuti pozneje pa Gonzalo Higuain Torinčanom zagotovil tri pomembne točke, ki bi lahko bile ključne v boju za sedmi zaporedni naslov italijanskega prvaka.

Vecino izključen že v 18. minuti
Aktualni italijanski prvak je tekmo začel odlično, povedel je v 13. minuti, med strelce se je vpisal Douglas Costa. Brazilec je zadel z natančnim diagonalnim strelom z levo nogo po podaji Juana Cuadrada. Kriza Interja se je pet minut pozneje še poglobila, ko je sodnik Daniele Orsato pokazal rdeči karton Vecinu zaradi ostrega štarta nad Mariom Mandžukićem.

Juventus je tik pred iztekom prvega polčasa še enkrat zatresel mrežo, a sodnik po natančnem video pregledu gola Blaisa Matuidija ni priznal zaradi prepovedanega položaja.

Inter do preobrata z deseterico
Inter je izenačil v 52. minuti. Prosti strel je izvedel Joao Cancelo, žogo je poslal v kazenski prostor, kjer je Mauro Icardi z glavo matiral nemočnega Gianluigija Buffona. Inter je pognal San Siro na noge v 65. minuti, ko je Andrea Barzagli slabo posredoval ob predložku Ivana Perišića, žogo je poslal v lastno mrežo (2:1).

V 75. minuti je iz prostega strela zapretil Paulo Dybala, a se je z mojstrsko obrambo izkazal slovenski vratar Samir Handanović.

Popoln napad Juventusa se je obrestoval
Ko je že vse kazalo, da bo Juventus ostal brez dragocenih točk v boju za "scudetto", je sledil popoln preobrat gostov. Cuadrado je tri minute pred koncem poslal predložek pred vrata, žoga pa se je od Milana Škriniarja odbila v Interjevo mrežo (2:2). Gostje so nato vse sile usmerili proti vratom Handanovića. Le dve minuti pozneje je Dybala lepo zaposlil Higuaina, ki je zabil z glavo in postavil končni izid.

Allegri: Med odmorom smo v garderobi zaspali
"To je bil izjemen nogometni večer. Pomerili sta se dve ekipi, ki sta igrali odprto. V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, agresiven pristop se je obrestoval. V garderobi smo med odmorom zaspali. Na koncu take tekme odločajo vrhunski nogometaši, ki v ključnih trenutkih pokažejo največ," je bil zadovoljen trener Juventusa Massimiliano Allegri, ki je bil izključen po zmagovitem zadetku Higuaina.

Juventusov tekmec za osvojitev prvenstva, Napoli, zdaj zaostaja za štiri točke, a v nedeljo ga čaka tekma proti Fiorentini. Do konca italijanskega prvenstva so nato še trije krogi.

35. krog:
INTER - JUVENTUS 2:3 (0:1)
Icardi 52., Barzagli 65./ag.; Douglas Costa 13., Škriniar 87./ag, Higuain 89.
RK: Vecino 18./Inter

Inter: Handanović, D'Ambrosio (94./Karamoh), Miranda, Škriniar, Cancelo, Brozović, Vecino, Perišić, Rafinha (81./Valero), Candreva, Icardi (85./Santon).

Juventus: Buffon, Cuadrado, Barzagli, Rugani, Sandro, Khedira (61./Dybala), Pjanić (80./Bentancur), Matuidi, Douglas Costa, Higuain, Mandžukić (66./Bernardeschi).

Sodnik: Daniele Orsato

ROMA - CHIEVO 4:1 (2:0)
Schick 9., Džeko 40., 67., El Shaarawy 65.; Inglese 88.
RK: Juan Jesus 56./Roma
Inglese (Chievo) je v 59. minuti zapravil 11-m.
Valter Birsa je igral od 79. minute, Boštjan Cesar (oba Chievo) pa je sedel na klopi.