Gianluca Lapadula (desno) je dosegel sedmi gol v sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Urban Kramar
Urban Kramar je zadel že na drugi tekmi zapored in s tem poskrbel, da je Krka osvojila dragocene štiri točke. Foto: MMC RTV SLO
Brez zmagovalca na stadionu Portoval
Gianluca Lapadula edini strelec v Celju
Galešić edini strelec na Bonifiki
Mariborčani Domžalam zabili pet golov
Omladič mož odločitve v Stožicah

Lapadula je bil najbolj spreten v kazenskem prostoru po prostem strelu Saše Aleksandra Živca.

V sicer slabi tekmi je Benjamin Verbič v 9. minuti preigral dva gostujoča nogometaša in ustrelil, a je bil vratar Alex Cordaz na mestu.

Drugi polčas ni postregel s pravimi priložnostmi. Celjani so sicer imeli pobudo, a se je goriška obramba brez težav ubranila. Novogoričani so se z osmo zmago prebili na četrto mesto prvenstvene lestvice.

Remi med Krko in Triglavom
Na Portovalu, ki je bil v soboto skorajda poplavljen, se je dvoboj Krka - Triglav končal z 2:2, s čimer so deveti Novomeščani ubranili dve točki prednosti pred zadnjimi, desetimi Kranjčani.

Tekma 18. kroga Prve lige TS se je začela naravnost eksplozivno, saj so v prvih desetih minutah padli kar trije goli. Najprej je z okoli 30 metrov za Kranjčane zadel Bernard Stjepanović, že čez dve minuti pa je za Krko s pomočjo vratnice izenačil Leo Ejup. A po novih dveh minutah so "orli" znova prešli v vodstvo, ko je iz prostega strela zadel Matej Peternel.

Na koncu je v 70. minuti rezervist Urban Kramar poskrbel za delitev točk, kar je bolj razveselilo Krko, ki je bila podrejen tekmec, kar razkriva tudi statistika strelov: 7:15, od tega 4:11 v okvir vrat, oboje v korist Triglava.

Po stavki odpustili tri predrage "orle"
Med reprezentančnim premorom so se nogometaši Triglava zaradi zaostalih plač odločili za stavko in niso odšli na dogovorjeno prijateljsko tekmo z avstrijskim prvoligašem Wolfsbergerjem. Po poplačilu dolgov so se igralci vrnili na treninge, a ob tem so ostali brez treh soigralcev, saj je vodstvo kluba prekinilo pogodbe z Jalnom Pokornom, Petrom Stojnićem in Davorjem Bubanjo. Igralci zatrjujejo, da so postali grešni kozli za stavko in upor slačilnice, medtem ko predsednik kluba Beno Fekonja vztraja, da morajo krčiti stroške in so samo izkoristili dane možnosti, ki so že v pogodbah.

Urugvajec novi napadalec Domžal
Domžale so se okrepili z 22-letnim urugvajskim napadalcem Sasho Alexandrom Aneffom Rossom. Urugvajec z bolgarskim potnim listom - zaradi česar ne spada med tujce - je že dalj časa treniral z "ravbarji" in je tudi zadel na dveh prijateljskih tekmah.