Benjamin Verbič je takole matiral Ondreja Kolarja. Foto: EPA
Benjamin Verbič
Veselje Verbiča po vodilnem golu. Foto: EPA
Petar Stojanović
Nekdanjemu slovenskemu reprezentantu Petru Stojanoviću z Dinamom zelo dobro kaže v boju za Ligo prvakov. Foto: EPA

Verbič, ki je pred dnevi odločil ukrajinski derbi, je tokrat zadel v 82. minuti, ko je vtekel na globinsko podajo Sergeja Sidorčuka za hrbet domače obrambe, nato pa precej z desne strani matiral vratarja Ondreja Kolarja, ki je žogo z nogo oplazil, a je bil strel premočan.

Slavija je nato izenačila v 90. minuti. Z bele točke je bil uspešen Josef Husbauer. Kljub temu so si Kijevčani priigrali lepo prednost pred povratnim srečanjem na domači zelenici. Verbič je igral vso tekmo in prejel rumeni karton.

Zmaga Dinama v Kazahstanu
Tudi nogometaši zagrebškega Dinama so korak bližje Ligi prvakov, potem ko so na prvi tekmi v gosteh ugnali Astano z 2:0. Astana bi lahko povedla v 9. minuti, a je goste po prostem strelu Laszla Kleinheislerja rešila vratnica. Kar ni uspelo domačim, je gostom. V 39. minuti je namreč po prodoru Daniela Olma Mario Budimir s sredine kazenskega prostora zatresel mrežo Nenada Erića.

Stojanović igral vso tekmo
Dinamo je zmago potrdil v 84. minuti, ko je najboljši igralec Zagrebčanov Španec Olmo z izjemnim udarcem z 20 metrov povišal na 2:0. Nekdanji slovenski reprezentant Petar Stojanović je odigral vso tekmo in prejel rumeni karton.

Če bo Dinamo na povratnem srečanju v Zagrebu čez teden dni ubranil prednost, kar ne bi smela biti pretežka naloga, ga v 4. predkrogu čaka švicarski Young Boys.

Poraz Qarabaga, remi Crvene zvezde in Spartaka
"Krvnik" Olimpije Qarabag je doma izgubil z Batejem (0:1), medtem ko sta potencialna nasprotnika Ljubljančanov v 4. krogu Evropske lige Crvena zveza in Spartak Trnava remizirala (1:1).