Benjamin Šeško je za Leipzig na Santiago Bernabeuu igral do 85. minute, ko ga je zamenjal Christoph Baumgartner. Foto: Reuters

Trener Reala Carlo Ancelotti ni mogel računati na poškodovane Davida Alabo, Thibauta Courtoisa in Ederja Militaa, medtem ko je njegov kolega na drugi strani ostal brez Lukasa Klostermanna (poškodba kolena) in Mohameda Simakana (prepoved igranja zaradi kartonov).

Real je tako še osmič zapored v evropskih tekmovanjih izločil nemški klub. Zadnji nemški prvoligaš, ki je dobil obračun s kraljevim klubom, je bila pred 11 leti Borussia iz Dortmunda pod vodstvom Jürgena Kloppa.

Lois Openda je zlasti v prvem polčasu povzročal ogromno preglavic domači obrambi, zapravil je kar nekaj priložnosti. Dejaven je bil tudi v nadaljevanju, a ne seznam strelcev se mu ni uspelo vpisati. V 77. minuti je nato svoje mesto na zelenici prepustil rezervistu Yussufu Poulsenu. Foto: Reuters

Miren prvi polčas, Leipzig pokazal več
Nogometaši Leipziga v špansko prestolnico niso prišli kar tako položit orožja, to je bilo jasno že od samega začetka, ko so hitro pritisnili na vrata gostitelja. Ta je bil v prvem polčasu skoraj nenevaren – le Vinicius Junior je v 12. minuti z glavo zapravil polpriložnost po predložku z desne strani –, precej več so v napadu pokazali Nemci, ki so potrebovali vsaj gol, če so želeli obstati v igri za četrtfinale. Varovanci Marca Roseja so zbrano igrali v obrambi, večina napadov pa je potekala prek Loisa Opende, ki je zapravil tudi dve najlepši priložnosti v prvih 45 minutah. Najprej v 16. minuti, ko se je po lepi akciji znašel v ugodnem položaju za strel, a je meril preveč v desno, nato še v izteku polčasa, ko je po predložku iz kota v kazenskem prostoru silovito sprožil in žogo poslal mimo leve vratnice.

Tudi Benjamin Šeško je odigral vidno vlogo, v 10. minuti se je med drugim znašel iz oči v oči z vratarjem Andrejem Luninom, ki je dvoboj dobil, a tudi sicer zadetek ne bi veljal, saj je bil slovenski napadalec v prepovedanem položaju.

Jude Bellingham in Vinicius Junior sta poskrbela za vodstvo Reala z 1:0. Foto: Reuters

Vinicius zaplesal po robu izključitve
Real je v drugem polčasu dvignil raven igre, končno je potisnil tekmeca na njegovo polovico, a česa več si mu ni uspelo priigrati. V 54. minuti si je nato veliko neumnost privoščil Vinicius Junior, ki je najprej Willija Orbana na sredini igrišča podrl izza hrbta, nato pa ga je z roko še nešportno odrinil. Na njegovo veliko olajšanje, in na olajšanje navijačev kraljevega kluba, ga je glavni sodnik Davide Massa kaznoval zgolj z rumenim kartonom. Kmalu zatem si je Real priigral prvo pravo priložnost na tekmi. Vinicius je stekel po levi, podal v sredino, kjer je Jude Bellingham nastreljal Rodryga. Žoga se je nato odbila do Tonija Kroosa, ki je s plasiranim strelom prisilil vratarja Petra Gulacsija v krasno obrambo. Po dobri uri je zapretil še Rodrygo, tudi tokrat je Gulacsi dobil dvoboj, ubranil je strel ob bližnji vratnici.

Dva gola v dveh minutah za 1:1
V 66. minuti se je izid vendarle spremenil, povedli pa so gostitelji, in sicer iz bliskovitega protinapada, ki ga je začel Kroos. Bellingham je 'potegnil' po levi strani in lepo podal Viniciusu, ki je z 12 metrov ukanil Gulacsija za 1:0. A vodstvo ni trajalo dolgo. Potem ko je moral že hip zatem na drugi strani Antonio Rüdiger dvakrat posredovati na golovi črti, je v 68. minuti izid izenačil Orban. Ta je zadel z glavo po predložku z leve strani.

Olmo v 92. minuti zatresel prečko
Igra se je nato razživela, obe ekipi sta si priigrali kar nekaj zrelih polpriložnosti, dogajanje se je v končnici tekme preselilo na Realovo polovico, kjer si je Leipzig na vse kriplje prizadeval doseči še drugi zadetek na tekmi in izsiliti podaljšek, a zaman. Še najbližje zadetku je bil Dani Olmo, ki je v 92. minuti s krasnim lobom zatresel prečko.

Manchester City je brez večjih težav strl odpor Köbenhavna, ki je upal, da bo na Etihadu izničil zaostanek dveh zadetkov. Danskih upov je bilo že zelo hitro konec, City je svojo nalogo opravil že do odmora, na katerega je odšel s prednostjo 3:1. Izid se v nadaljevanju ni več spremenil. V polno so za angleške prvake zadeli Manuel Akanji, Julian Alvarez in Erling Haaland (na fotografiji). Foto: Reuters
RB Leipzig priskočil na pomoč navijačem

Vodstvo nogometnega kluba Leipzig se je odločilo, da zvečer skupini od deset do 15 navijačev ponudi svoj klubski avtobus za vrnitev s tekme v Madridu. Za to se je odločil, ker naj bi imeli navijači zaradi stavke zemeljskega osebja nemškega letalskega prevoznika Lufthanse težave s številnimi odpovedmi poletov v domovino. (sta)