Sergio Agüero in Pep Guardiola se veselita treh točk na stadionu Vitality. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je dosegel prvi zadetek in pripravil drugega. Foto: Reuters

jo še osem točk.

V nedeljo so modri s Stamford Bridgea le remizirali z Burnleyjem (1:1) in tako niso uspeli povečati prednosti pred tekmeci.

Že po četrt ure igre je moral trener Cityja Pep Guardiola zamenjati napadalca Gabriela Jesusa, ki se je poškodoval. Vstopil je Sergio Agüero. Raheem Sterling je bil bluizu vodilnega zadetka v 27. minuti, a se je izkazal vratar Artur Boruc. Dve minuti zatem je Agüero podal z leve strani, branilec Steve Cook je skušal žogo izbiti, a jo je poslal naravnost do Sterlinga, ki je z bližine zatresel mrežo.

Napadalec Bournemoutha Joshua King je v naslednji akciji že poslal žogo v mrežo, a je sodnik Neil Swarbrick videl, da je povlekel Johna Stonesa za dres in zadetek je bil razveljavljen.

V 69. minuti je Sterling preigraval na levi strani kazenskega prostora, žogo je poslal pred vrata, kjer jo je Tyrone Mings zabil v lastno mrežo, potem ko je skušal posredovati pred Agüerom. Šest minut pred koncem je Leroy Sane z levico stresel še prečko. Gostje so bili precej boljši (streli na vrata 5:17, v okvir 1:5, koti 3:7).

Derbi med Chelseajem in Manchester Cityjem bo 5. aprila na Stamford Bridgeu.