Nogomet
Marcos Tavares
Marcos Tavares je dosegel 129. gol v slovenski prvi ligi, s čimer le še za zadetek zaostaja za rekorderjem Štefanom Škaperjem (130). Foto: BoBo
Dare Vršič
Dare Vršič bi v 39. minuti z zadetkom najbrž že odločil derbi. Njegov slab poskus je vratar Olimpije Aljaž Ivačič ubranil. Desno Kenan Bajrić. Foto: BoBo
Darko Milanič
Trener Maribora Darko Milanič je lahko zadovoljen z razpletom, saj so se njegovi fantje pobrali po visokem pokalnem porazu (0:3) proti Olimpiji pred tednom dni. Zmaga je tudi dobra popotnica pred torkovim gostovanjem v Ligi prvakov pri moskovskem Spartaku. Foto: BoBo

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Maribora so v velikem derbiju 16. kroga državnega prvenstva z 1:0 premagali Olimpijo in tekmece iz Ljubljane izrinili z vrha lestvice. Mož odločitve je bil Marcos Tavares.

Edini zadetek pred 9.000 gledalci v Ljudskem vrtu je padel že v 6. minuti. Martin Milec je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Denis Klinar žogo na kratko izbil - do Marcosa Tavaresa, ta pa jo je s približno desetih metrov poslal pod prečko nemočnega Aljaža Ivačiča. Športni direktor Maribora Zlatko Zahovič po zadetku ni mogel brzdati čustev in je skorajda pritekel na zelenico.

Posnetek novinarske konference po tekmi si lahko ogledate na Facebookovi strani MMC Šport.

Terenska pobuda Olimpije

Po zaostanku je Olimpija prevzela pobudo na zelenici in pletla obetavne akcije pred kazenskim prostorom Maribora. V eni izmed akcij je Issah Abass nevarno štartal na vratarja Jasmina Handanovića. Na drugi strani je zapretil tudi Maribor, a ob lepi podaji Grege Bajdeta Tavares ni prišel do strela. Tudi nadaljevanje je prineslo dinamično predstavo na obeh straneh, nekoliko več žoge v nogah pa je imela Olimpija, ki je iskala poti do izenačenja. V 32. minuti se je Klinar po desni strani prebil v kazenski prostor, a nato namesto da bi streljal, slabo podal do Abassa. Šuler je blokiral strel.

Vršič imel "na nogi" 2:0
Maribor je prežal na protinapade in v 39. minuti dočakal "smrtno" priložnost Dareta Vršiča. Apačan je namreč po dobri obrambni akciji Blaža Vrhovca in podaji Bajdeta sam stekel proti vratarju Ivačiču, a je nato zelo slabo streljal, tako da je Ivačič zlahka ubranil žogo. Vršič je že pred to priložnostjo iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Polčas se je tako končal z 1:0. Statistika je bila rahlo na strani Maribora: posest žoge 51:49, streli 5:2, v okvir 2:0.

Tudi drugi polčas se je začel dinamično na obeh straneh. Tavares je v 48. minuti streljal z glavo prek vrat. V 57. minuti je z desne strani sprožil Bajde, a je bil Ivačič na mestu. Trener gostov je v 60. minuti na zelenico poslal Roka Kronavetra in Stefana Savića, medtem ko sta se na klop preselila Kapun, ki je imel rumeni karton, in Alves. Olimpija je prevzela pobudo, medtem ko se je Maribor nekoliko potegnil nazaj in prežal na protinapade.

Jalovi napadi Olimpije
V 68. minuti je Abass sprožil z roba kazenskega prostora, a grdo zgrešil. Kronaveter je v 75. minuti z roba kazenskega prostora namučil Handanovića. Pritisk Olimpije se je še stopnjeval in zdelo se je, da izenačenje visi v zraku. V 78. minuti je pri Olimpiji v igro vstopil še Leon Benko. Malo pozneje je pri Mariboru defenzivni vezist Aleks Pihler zamenjal Damjana Boharja. V 82. minuti je neposredno iz kota zapretil Vršič, Ivačič je imel veliko dela.

Handanović rešil Maribor
V 88. minuti je Kronaveter izjemno udaril z roba kazenskega prostora, a je Handanović s sijajno parado preprečil zadetek. Žoga je nato prišla do Abassa, ki pa mu je z nekaj metrov ni uspelo poslati v mrežo. Olimpija je pritiskala, a se je Maribor na trenutke s skrajnimi močmi ubranil. Že v sodnikovem podaljšku je Vršič močno sprožil s kakšnih 25 metrov s prostega strela, vendar je Ivačič žogo izbil čez prečko. Malo pozneje se je slavje v Ljudskem vrtu lahko začelo. Športni direktor Zahovič je na igrišče pritekel z visoko dvignjenima rokama ... Končna statistika: posest žoge 54:46 za Olimpijo, streli 12:9 in streli v okvir vrat pa 5:2 za Maribor.

Darko Milanič, trener Maribora: "Naša zmaga je popolnoma zaslužena, lahko bi bila, glede na prikazano v prvem polčasu, tudi višja. Fantje so igrali zelo agresivno in dobro. V drugem polčasu so nasprotniki dobro nadzirali našo igro, mi pa smo se posvetili obrambi, a smo zelo zadovoljni teh pomembnih točk v tem dolgem prvenstvu, ki je še pred nami. Fantom sem pred tekmo dejal veliko stvari, predvsem to, da jih želim videti v borbi za vsako žogo, da bodo nepopustljivi, šprintali za vsako žogo in igrali čvrsto obrambo. Predvsem smo popravili napake, delali smo tisto, kar je temelj vsega, da imaš igralsko kakovost v smislu sprejema in oddaje žog. Zaradi poškodbe Aleksandra Rajčevića spet na istem kolenu, v četrtek ima operacijo in do konca sezone najbrž ne bo več igral, smo morali poseči po drugih igralcih, ki so se dobro obnesli. Ta zmaga nam zdaj vliva samozavest pred nadaljevanjem v Ligi prvakov, kjer moramo ponoviti borbo za vsako žogo, angažiranost, saj ima Spartak v napadu izredno kakovost in hitrost. Zelo pozitivno je, da smo se danes odzvali, kot smo se, in upam, da bomo to ponovili tudi v Moskvi."

Igor Bišćan, trener Olimpije: "Čestitke Mariboru za zmago. Tekma je bila izenačena, zato smo morali tvegati, s čimer smo pustili nekaj prostora nasprotniku in ga težko branili, Maribor je tako imel v prvem polčasu še nekaj priložnosti. V drugem smo bolje nadzirali njihove poskuse, a iz malo priložnosti nam ni uspelo zadeti. Poraz je slej ko prej verjetno moral priti, a tu ni neke posebne filozofije. Če se želiš boriti za vrh, je treba že na naslednji tekmi zaigrati v starih tirnicah in znova pokazati svoj maksimum. Nismo vajeni porazov, a nisem v skrbeh. Vse, kar smo danes odigrali, smo oddelali dobro. Vidim, kako fantje s pozitivnim pristopom trenirajo in verjamem, da bodo tudi v nadaljevanju takšni. Zdaj po tekmi je, kar je, če ne bi tako zgodaj prejeli gola, bi morda bilo drugače, a o tem je zdaj nesmiselno razmišljati. Še vedno smo vrhunska ekipa, edino kadar nam kaj ne gre po načrtih v sami tekmi, potem včasih preveč izgubimo nadzor in v tem pogledu moramo še veliko narediti."

Preostale tekme 16. kroga bodo na sporedu v soboto in nedeljo.

PRVA LIGA TS, 16. krog

MARIBOR - OLIMPIJA 1:0 (1:0)
9.000; Tavares 6.

Maribor: Handanović, Viler , Billong , Šuler, Milec, Vrhovec , Kabha , Bohar (81./Pihler), Vršič, Bajde (72./Hotić), Tavares (89./Mešanović).

Olimpija: Ivačič, Štiglec, Bajrić , Ilić, Apau, Ćanađija , Tomić, Kapun (61./Savić), Alves (60./Kronaveter), Klinar (78./Benko), Abass.

# 17.11.2017 ob 09:00
Rad bi že 1x videl igro tega evropskega Maribora. Edina tekma na kateri so me letos navdušili je bila tekma Maribor - Spartak Moskva ...ostalo pa nebi komentiral. Olimpija nima kaj izgubit, upam da bodo oboji igrali "na polno" in da bo pravi derbi.

Naj zmaga boljši.
2px_orbitala
# 17.11.2017 ob 09:14
Pred tekmo je gotovo samo to, da bo Maribor igral dominantno z veliko priložnosti. Ne glede na končni rezultat.
Celjan27
# 17.11.2017 ob 22:15
Čestitke navijača Olimpije Mariboru in lep pozdrav na štajersko!

Še kar dober derbi in pod kritiko navijači (ubi ubi...koliko časa še:/)
Zeebra
# 17.11.2017 ob 22:19
Mislm, da bi marsikdo od nas zamenjal prvenstveno zmago nad Mariborom s tisto pokalno. Tokrat nič od Olimpije, še največ je pokazal Kronaveter, ki bi si s prikazano igro zaslužil mesto v prvi postavi. Ampak tako pač je, treba si je nalit čistga vina, naša ekipa ni nič posebnega. Če bi imel haribo Vršič svoj dan, bi nas že zdavnaj lahko dotolkel. Skratka, ko je treba pokazat jajca ima naša Olimpija polne hlače. Z zadnje strani.
MajWill
# 17.11.2017 ob 21:42
Navijanje pa na neverjetnem nivoju... Je** tega, je**** drugega... pa ubij tega, ubij unga...
Pa kako bos otroka peljal na tak primitivizem...
yanker
# 17.11.2017 ob 09:33
Sodili bodo:
Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)

Stajerci a sodniki so vam OK, dajte povedat pred tekmo, da ne bodo potem spet oni krivci za karkoli.
hosta
# 17.11.2017 ob 09:10
Občutek imam, da je v Nk Mb nekaj čudnega. Velika možnost je, da se to na tej tekmi v celoti manifestira. V tem primeru mislim, da Milanič v ponedeljek ne bo več trener. Čeprav sem navijač Olimpija, ga tudi jaz težko gledam na klopi Maribora. Predvsem zaradi igre, pa v veliki meri tudi zaradi odnosa do tekmecev, navijačev in lastnih igralcev. Zanimivo bo. Moja napoved 0:2.
gravitacija
# 17.11.2017 ob 22:29
pred dnevi sem napisal da velikli ZZ že ve kaj počne in še enkrat več se je danes to pokazalo,pokali so lesene trofeje šteje prvenstvo ki ti da opcijo za LIGO PRVAKOV to je tisto ko bote v ljubljani sanjali še vsaj 20 let,tako kot ste na prvenstvo,to so dejstva in ne neke floskule ..Zelenkarji pa še vedno v višavah z beticam,zdej ne vem al od travce zeleni al od zavisti...skratka lep pozdrav iz MARIBORA

MARIBOR NI ZAMAN ŠAMPION,,,

ps. milanič vam je povedal kdo je favorit pa ste se delali norca :)) joj kak peččččeeee
tomson84
# 17.11.2017 ob 09:51
Sem štajerc in kot takšen navijač vijoličastih že od nekdw,ampak,ker sem že dolga leta tako ali drugače vpet v slo.nogometno dogajanje se trudim tekmo spremljati nevtralno (tudi zaradi dolžnosti).Pred danasnjim derbijem upam,da bo tekma vredna spopada dveh z naskokom najboljsih ekip v SLO,ceprav se bojim in mocno upam,da se motim,da bomo spremljali izredno pragmaticnost obeh ekip in neatraktivo 0:0,moram se tukaj strinjati z ZZ,da je tisti visok poraz v LJ pri MB dal dodatno motivacijo in krvozeljnost pri MB in da morda in zgolj iz tega razloga lahko upamo,da bo MB nekoliko bolj napadalen in manj zaprt,kar posledicno prinasa tudi vec prostora za OLI. In morda iz tega vidika lahkonupamo na nekoliko zanimivejso tekmo kot sicer.Olimpija v tem trenutku igra za moje pojme morda celo najboljsi nogomet v vsej zgodovini(takticno zrelo,disciplinirano,pozrtvovalno...seve
da so zasluge zgolj pri BISCANU,kateremu tudi navijaci MB,seveda tisti,ki dejansko navijamo za NOGOMET z vsem spostovanjem priznavamo,da je verjetno eden boljsih trenerjev od vseh,ki so kadarkoli delovali v SLO).Maribor pa z redko izjemo (LP proti Spartaku),dalec od vsecnega in gledljivega nogometa,ampak takticen pragnaticen nogomet,igra zgolj na rezultat.Tako,da imamo veliko indicev,ki zal nakazujejo v smer,da bomo gledali sahovsko partijo brez pretiranega tveganja (remi odgovarja vsem).Tisti,ki imamo radi nogomet si lahko le zelimo,da bo nocoj zmagal nogomet in da bo derbi navdusil ter nas ne bo pustil ravnodusne ne glede na rezultat,seveda za tiste,ki nas vlece v vijolicasto smer bi bila ob dobrinigri obeh znaga MB toliko slajsa(seveda velja tudi obratno).NAJ ZMAGA NOGOMET
rangerno1
# 17.11.2017 ob 20:28
SERIJSKI PRVAKI že vodijo... tam ko je treba, vedno igrajo, kot je treba.

Tudi navijanje je v Mariboru 3 nivoje višje, kot zadnjič v Ljubljani!
lookaaa
# 17.11.2017 ob 09:22
stomic

17.11.2017 ob 09:20
Ja kaj češ, danes bo samo še en neporažen...
____

Zudi remiji so sestavni del sporta.
Lunos
Ko v igro vstopi Benko ti tut Boh ne more več pomagat.
prlek
# 17.11.2017 ob 09:26
Želim si atraktivne tekme, z veliko tempa, lepimi akcijami in goli. Brez spornih sodniških odločitev.
In naj zmaga tisti, ki bo na igrišču res pokazal več, upal tvegati. Da bomo lahko rekli, da je zmaga zaslužena. Pa če tudi zmagovalec ne bo po mojih željah.
Gost 111
# 17.11.2017 ob 22:45
@Haribo zopet glasen kaj nisi ravno ti razlagal da bo danes visoka zmaga Bežigrada ??
Na 1000% priložnost Vršiča si pa pozabil ??
Vedno ko zmaga Mb je sreča to ono itd... Zadnjič ste premagali našo drugo ekipo tako rekoč pa ste mislili da ste boga za j.... prijeli tako kot vedno keri patetitiki cccc
# 17.11.2017 ob 14:15
Berem izjave Milanića vsak teden. Zdaj ga imam pa dovolj. Prej tega nikoli ne bi hotel, zdaj si pa resnično želim, da bi jih vsi klubi razbili na tekmah lige prvakov. Kako arogantni so Mariborčani. Ko pa izgubijo 3:0, pa govorijo tako, kot da je dobro, da so izgubili in nikoli zares ne priznajo poraza. Ta klub je antireklama za spoštovanje tekmecev.
Naj bo jasno enkrat ta vselej. Maribor ni noben evropski klub. Na veliko sceno so prišli preko zelo lahkih tekmecev (in četudi je Olimpija izgubila proti Vaasi, kar sicer nima nobene veze, je to še vedno dejstvo) s “krajo” nogometašev nasprotnim klubom (Mešanović), da so jih lahko premagali. Evropski klub? Pa govorijo o tistem remiju na prvi tekmi doma v LP kot o ne vem kakšnem uspehu. Poraza proti Liverpoolu in proti Sevilli sta sramota, pa če gre za prvaka Slovenije ali pa Azerbajdžana. Slovenska reprezentanca nikoli ni tako poražena proti velikim ekipam. Maksimalno 2:0, pa še to zelo redko.
V Olimpiji, sploh Biščan govorijo zelo lepo o tekmecih, poglejte recimo intervju s Cimijem. Vedno se vsi norčujete iz njega, na intervjujih pa daje zelo lepe izjave o Mariboru in o tem, da je vesel za to, da imamo en klub v Evropi in je vesel za njih. Kaj pa govori Zahović pa Milanić?Mandarić je edino prestopil mejo dobrega okusa, ko je rekel , da naj se Mb bori za 2. mesto. Sedaj se je naučil lekcijo in ga ni nič več v medijih.
Toliko o tem antipatičnem klubu, za katerega navijajo le še najbolj zvesti navijači.
qwertz
# 17.11.2017 ob 10:07
V tej situaciji Maribor ne bo nič tvegal. Poraz na domačem terenu bi jih dotolkel, navijači pa bi zahtevali striptease. Igrali bodo na neodločeno z veliko posesti žoge v obrambni liniji in zraven molili da bo tudi Olimpija igrala bolj obrambno. Če jim načrt uspe bo v prvi plan stopil Milanič, ki bo povedal da so glede na okolišline (utrujenost) igrali fantastično, da so nadzorovali potek tekme in da se v bistvu že pripravljajo na novo tekmpo v Ligi prvakov .Če bodo pa izubili pa bo dodal (po Zlatkovem vzoru) da jih prvenstvo pač ne zanima. V primeru zmage ga bo pa raznaselo kot žabo, ki se preveč napihuje... - upam na dobro tekmo.
Pravi-Slovenec
# 18.11.2017 ob 07:05
Ko je najbolj pomembo pokazejo kdo je najvecji v sloveniji in stvari postavijo na svoje mesto. Ne bom rekel da je olimpija slaba nima pa tisto kar dela ekipo veliko srca, navijacev, itd.
SlovenskiPanter
# 18.11.2017 ob 03:21
ljubljana-mesto poražencev---born to lose!

Maribor 1918, ustanovil slovensko državo!
1941 prvi upor proti okupatorju! v žabariji bela zastava!
1991 vojna za slovenijo se začne v Mariboru!

MARIBOR METROPOLA
Jarik
# 17.11.2017 ob 23:12
Če bi Vršič zadel od vsaj polovice svojih šans bi bilo vsa 3: 0 za MB. žal ni. Pa si je zaslužil, in tudi cela ekipa. Bo pa zato pomladi nadoknadil. Želim mu vso srečo v torek v Moskvi. Bežigradu pa veselo gladanje pred tv ekranom.
EnGlažek
# 17.11.2017 ob 22:35
Raff Zaho je rekel da ga pokal ne zanima. Malo bolje preberi. Sploh pa so smešni komentarji da je zanič derbi. Če bi pa Olimpija zmagala potem bi bil pa vrhunski.
garmond
# 17.11.2017 ob 22:27
Pred tekmo sem napisal komentar, da v nocojšnji tekmi dam prednost Olimpiji, glede na igro Maribora v zadnjem obdobju.
Vesel sem, ker sem se zmotil v svoji napovedi. Čestitke Mariboru za zmago v derbiju z svojim večnim rivalskim tekmecem. Zmaga nad Olimpijo je vedno tisto najslajše, tako kot takrat ko naše reprezentance premagajo Hrvate.
# 17.11.2017 ob 23:32
Ma lejte Haribo je mulc, ki še ne ve, kaj bi sam s seboj. Izbere si nick, ki ga je prodal nogometaš, ki ne ve kje je Slovenija in njemu se je to zdelo cool.
RUBEŽ
# 17.11.2017 ob 23:22
MARIBOR ŠAMPION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!
Gost 111
# 17.11.2017 ob 23:05
O tem da Dare ni dober igralec lahko reče samo nekdo ki pozna nogomet kot moja babica !
Samo za info ta isti Dare je za bežigrajske veziste maestro tu bi dodal da mu lahko edino dobro parira Kronaveter ( normalno saj je naš pubec ) in daleč daleč zadaj Kapun ( ki je še preveč zelen ) pa tudi on je na pol naš pubec !
Jarik
# 17.11.2017 ob 22:53
12.5. V 34. kolu v Mariboru bo Maribor odločil prvenstvo saj bo takrat sloveska Barcelona oz Bežigrad razmontiran na prafaktorje.
Abas pa 1 letno bolniško. Večjega umazanca med nogometaši teško najdeš...
drg
Žabarji .. na Trojanah se ustavite na krofih, potem pa spat. Hehehe :)
rangerno1
# 17.11.2017 ob 20:38
Kakšna nemoč Olimpije. Kot sem rekel, ko je treba (ko gre za naslov prvaka) Maribor že ve kako. Olimpija pa če sedaj ne izkoristi (kar ni) dejstva, da Maribor igra Ligo prvakov, potem škoda besed. Olimpija je klub z največ tujci v naši prvi ligi in takšen klub ne more dolgoročno funkcionirati ali predstavljati neke kontinuitete. Še tisti naslov Olimpije je bil dejansko na kontu obupne sezone Maribora.

Je pa tole vzdušje danes neprimerljivo boljše, kot tista žalost zadnjič v Ljubljani.
# 18.11.2017 ob 01:27
Tekme nism gledal ker sm bil na šihtu,ampak vseeno štajerci čestitam za zmago.., ni pa še konec, prvenstvo je še dolgo in odločile bodo majhne tekme in mali klubi s katerimi mata tko maribor kot olimpija težave.Tukaj pa je še pokal za katerega verjamem da bi ga Zaho rade volje imel ampak mu ne bo lahko na povratni tekmi.
Drugač pa uporabnik englažek al kaj je že..., model poglej mal na sportklub izjavo Zahota, rekel je;˝Olimpija in njeni navijači so, ko igraš ligo prvakov, tako nepomembni, da jih težko komentiram.˝
Torej je lepo razložil,da zdaj ko je kanta za nabijanje v ligi prvakov se ma za nekaj več in mu je Olimpija in z njo povezani ljudje ljudje nepomembni, pokala sploh ni omenjal..
Marxxx
# 17.11.2017 ob 23:23
Haribo sam se bačni, da te ne bomo mi rabli. V sebi dobro veš da govoriš bullshit
Gost 111
Igramo na 1 super težki fronti kjer ti samo z eno tekmo pobere 50% vse moči ki jo imaš ( liga prvakov ) pa še vedno v prvenstvu z ta istimi 50% premagamo Slov. Barcelono !
In to isto Slov. Barcelono ne izuči da njeni zvesti troli in internetni navijači ( če bi vsi šli kdaj na tekmo bi bile Stožice vsaj 1x polne ) vedno znova pljuvajo po Mb se delajo norca iz igralcev pišejo o penzionerjih nato jih ta isti penzionerji vedno znova šolajo !
Koliko časa še ? Mislim da bi vam Marko Tovariš moral začeti zaračunavati te učne urice !!!
# 17.11.2017 ob 22:18
@skydrumm
Pejd mal doga vokat.
Wasabi
Dober derbi, borba do konca, čakam pa poznavalce, da nam razložijo, da to ni bil derbi na ravni Reala in Barcelone. Kdo bo prvi?
seven7
# 18.11.2017 ob 07:15
Mi lahko kdo pove kdo je prvi na lestvici?
# 18.11.2017 ob 02:46
Maribor metropola!
zniranc
# 18.11.2017 ob 01:11
@Haribo: sploh ni pomembno koliko se v LJ v petek zvecer dogaja. Lahko bi se tudi 2x vec, ampak ti se vedno smrdis tukaj na forumu in se ukvarjas z klubekom in se pece te danasnji poraz in to fejst ahahahaha
BadAss
# 17.11.2017 ob 23:51
Čestitke največjemu slovenskemu klubu za samoumevno zmago in položajem na lestvici kot se spodobi. Hkrati čestitke Bežigradu05, da se je dobro upiral članu elitne Lige prvakov.
# 17.11.2017 ob 23:34
Napaka, prebral sem tudi ostale poste. Haribo, je bolnik.
lolek111
Handanović kot že tolikrat do zdaj, zopet rešuje Maribor in bo verjetno prvi vratar še par let.
tovarish
Sem za Olimpijo ampak danes cestitke za Maribor.
ure
# 17.11.2017 ob 22:14
Ceprav zmagali to danes bolj boga igra.
qwertz
# 17.11.2017 ob 21:20
Roko na srce oboji so zanič. Osnovnošolske tehnične napake se vrstijo kot po tekočem traku. Ni čudno da so proti vsaki resni ekipi samo 'kanonfuter' - velja za obe ekipi.
Zogi
# 17.11.2017 ob 12:03
Zahiic za Vecer: Olimpijo tezko komentiram ker je nepomembna KLIK

Olimpija in njeni navijači so, ko igraš ligo prvakov, tako nepomembni, da jih težko komentiram. Razumem pa, da jih boli, ker gredo redko iz svojega okrožja."

Je največja okrepitev Olimpije v tej sezoni trener Igor Bišćan?

"Tako malo jih spremljam, da težko sodim. Vidim, da igrajo dobro, imajo rezultate, a kdor igra v ligi prvakov, zelo težko spremlja Olimpijo, ki izgubi z Vaaso.

Marcos Tavares je dejal, da se slovenski derbiji po vzdušju enakovredno kosajo z največjimi brazilskimi.

"Zagotovo, ko govorimo o Ljudskem vrtu. V Stožicah je vse plastično, cel teden moraš motivirati igralce, ker ni pravega občutka, navijanje je plastično. Občutek imaš, da njihovi ljudje pridejo na silo na stadion. Treba jih je razumeti - pet let jih ni bilo v prvi ligi, naboj, odnos do inštitucije sta se izgubila. V Olimpiji jim ni lahko, a Maribor je nekaj drugega."
kurt
# 17.11.2017 ob 09:18
1 : 2 :)
božo1
# 18.11.2017 ob 07:33
Derbi, ki ima takšno kuliso navzočnega gledalstva, je pravi derbi. Mogoče sem kaj spregledal, a zdi se mi, da je bila prava športna in zgledno navijaška. Bravo!
Tekmeca v tej tekmi pa, koliko mi jo je uspelo spremljati, se zdi, da je bila zelo dobra s tem, da je Maribor uporabil več agresivnosti in hitrosti, kar sem v izhodišču pripisoval kot prednost Olimpiji. Strinjal bi se, da je tesna zmaga Maribora zaslužena, imam pa občutek, če bi imeli v golu nekoga drugega in ne Jasmina, da bi lahko bilo tudi 1:1.
Gost 111
# 17.11.2017 ob 23:21
In kateri vaš izvoz je v tujini uspel Haribo ?
Šporar ?? Zajc ??
Sedaj boš takoj pohitel in pisaril o Oblaku pa naj ti kar jaz pomagam razen Oblaka še kdo ??
Kar se tiče Dareta pa nekako razumem da se v tujini ni dokazal saj je prestopil ravno iz majhnega kluba zato pač ni šlo, trenutno pa je v letih ( za nas še dovolj dober ) zato se je odločil da sklene kariero v velikem klubu če pa bi bil sedaj v letih ko je igral v Barju pa bi 100% klubi trkali na vrata in to ne neke Austrije iz Dunaja ipd...
gravitacija
# 17.11.2017 ob 23:14
Darko ve, da mu ni več rešitve, ko ga bodo po koncu sezone brez lovorike roza pubeci slačili in z vilami naganjali čez Dravo.

...prej bo mandarič odjadral s polnimi žepi in bajnim lolimpijinim -----, kot pa se bo to zgodilo,zapomni si te besede sinko

peče peče ko te maribor sleče
Prva slovenska nogometna liga
link
Viole grozijo Mitroviću, novinar na pomoč na policijo
293
20. marec 2018 ob 18:31 Novinar športnega časnika EkipaSN Dejan Mitrović, nad katerim se je v soboto znesel športni direktor NK-ja Maribor Zlatko Zahovič, je zaradi groženj poiskal pomoč na policiji.