Jose Mourinho je jezen zapustil stadion King Power. Foto: Reuters
Harry Maguire je v zadnji akciji na tekmi priigral točko za Leicester. Foto: Reuters
Claude Puel je 25. oktobra na klopi Leicestra zamenjal Craiga Shakespearja. 56-letni Francoz je zelo uspešen in njegovi izbranci so se prebili že na osmo mesto. Foto: Reuters

Manchester City ima zdaj 13 točk naskoka pred mestnimi tekmeci, kar je največja razlika med prvim in drugim mestom na božični dan v zgodovini angleškega prvenstva. Vsi strokovnjaki se strinjajo, da izbranci Pepa Guardiole v drugi polovici prvenstva ne bodo zapravili ogromne prednosti. Legendarni napadalec Alan Shearer je poudaril, da je boj za naslov že končan, saj City ne bo izgubil petkrat do konca sezone.

Rdeči vragi so doživeli drugi šok v tem tednu, potem ko so v sredo izpadli iz ligaškega pokala v Bristolu. V 93. minuti jih je pokopal Korey Smith in zrežiral največjo senzacijo v angleškem klubskem nogometu v letošnjem letu.

Na sobotni večerni tekmi je blestel Juan Mata, ki je dosegel dva zadetka in Manchester United je imel četrt ure pred koncem prednost z 2:1 in še igralca več, saj je rezervist Daniel Amartey prejel drugi rumeni karton. Anthony Martial in Jesse Lingard sta zapravila izjemni priložnosti za povišanje vodstva na 3:1. V 94. minuti je Harry Maguire sijajno unovčil dolgo podajo Marca Albrightona za 2:2.

"Tekmo bi morali dobiti s 5:1 ali 6:1. Ko smo dosegli drugi zadetek, smo popolnoma prevzeli nadzor nad dogajanjem na igrišču. Priigrali smo si izrazite priložnosti za povišanje vodstva. Prav smešno je že vse skupaj, kaj vse smo zapravili. Imeli smo veliko posest žoge, ki pa smo jo v zadnjih minutah zapravili po nekaterih otročjih odločitvah naših igralcev. Prav otročje smo se obnašali v njihovem in seveda tudi v našem kazenskem prostoru. Leicestru smo omogočili, da z dolgimi žogami v kazenski prostor pride do priložnosti za izenačenje. Kazen je prišla v zadnji minuti sodnikovega dodatka, vse skupaj je bila le posledica naših napak," je bil razočaran Mourinho.

Nihče ni pomagal poškodovanemu Smallingu
Gostitelji so v zadnjih desetih minutah skušali z dolgimi žogami v kazenski prostor priti do izenačenja. Branilec Chris Smalling se je poškodoval, potreboval je tudi zdravniško pomoč, a je moral stisniti zobe, saj je Mourinho opravil že vse tri menjave.

"Zelo sem razočaran nad igro v zadnje pol ure, ko smo imeli vse v nogah. Lahko bi zmagali s štirimi zadetki prednosti. Smalling je imel težave v zadnjih minutah, a ga nisem mogel več zamenjati. Nihče mu ni pomagal pri pokrivanju Maguirja, ki se je že pred zadetkom nekajkrat vključeval v napad," je še dodal portugalski strateg, ki ga čaka še veliko dela. Že med natrpanim prazničnim sporedom bi se lahko rdečim vragom zgodil še kakšen spodrsljaj.

Trener Leicestra Claude Puel je bil navdušen: "Znašli smo se v zares neugodnem položaju. Verjeli smo, da nam lahko tudi z deseterico uspe izenačiti. To je res fantastičen izid, velika spodbuda za naslednje tekme."

V torek "boxing day"
Večina tekem 20. kroga bo na sporedu v torek, v sredo bo Newcastle skušal zaustaviti Manchester City, ki je nanizal 17 zmag zapored. Crystal Palace se bo v četrtek srečal z Arsenalom. V soboto bo na sporedu že 21. krog, od 1. do 3. januarja pa sledi 22. krog.